Gigabyte GA-78LMT-S2 vs MSI 790GX-G65

berko07

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makine/Teknikeri
Yukarıda belirttiğim iki anakart modelinden hangisi tercih edersem daha iyi olur acaba, bilgili olan arkadaşlara bir bakabilir mi kartların özelliklerine. Şunu diyebilirim, Gigabyte 2 slot 16 GB RAM(1333mhz) destekli MSI 4 slot 16(1600mhz) GB RAM destekli. Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

GA-78LMT-S2'yi eski sistemimde kullanmıştım çok fark etmez RAM slotu senin için önemliyse MSI'yi al desteklediği RAM aynı sonuçta Gigabyte 8+8 yaparsın MSI ile 4+4+4+4 yaparsın. Slota takılmıyorsan Gigabyte al.

GA-78LMT-S2'yi eski sistemimde kullanmıştım çok fark etmez RAM slotu senin için önemliyse MSI'yi al desteklediği RAM aynı sonuçta Gigabyte 8+8 yaparsın MSI ile 4+4+4+4 yaparsın. Slota takılmıyorsan Gigabyte al.
Ram slotu önemli değil tabi de hangisi daha performanslı olur 4x4gb mi yoksa 2x8gb mi birde 2 slotlu olan 1333 MHz deskliyor diğeri ise 1600

RAM slotu önemli değil tabii de hangisi daha performanslı olur 4x4GB mi yoksa 2x8GB mi bir de 2 slotlu olan 1333 MHz deskliyor diğeri ise 1600.

2x8 daha performanslı olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ara da çok fark yok FPS olarak bazı yerlerde 10 FPS oynuyor öyle dehşet bir fark yok hangisi daha ucuzsa onu al.

2x8 daha performanslı olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ara da çok fark yok FPS olarak bazı yerlerde 10 FPS oynuyor öyle dehşet bir fark yok hangisi daha ucuzsa onu al.
Giga 250 MSI 350

Gigabyte al geç o zaman 100 liran cebinde kalsın işini görür anakart zaten öyle pek bir etkisi yok oyunda ki FPS'ye.
Aynen baktım şimdi de 2x8 ile 4x4 arasında 5-10 arasında oyundan oyuna fark var peki OC desteği nasıl acaba o konuda bilginiz var mı hangisi daha iyi OC için

Aynen baktım şimdi de 2x8 ile 4x4 arasında 5-10 arasında oyundan oyuna fark var peki OC desteği nasıl acaba o konuda bilginiz var mı hangisi daha iyi OC için.

Bunlarla ne OC'si yapacaksın o dediğin üst seviye anakartlar ile olur bunlar giriş seviyesi OC'ye falan takılma al kullan OC yapsan da bir şey fark etmez zaten.

Geri
Yukarı