Gigabyte GA-8i945GZME-RH 4 GB RAM Kullanılabilir Miktar 2,99 GB

• Konuyu başlatan milk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 3B

milk

Kilopat
Sistemim:
  • Core 2 Duo E4600 işlemci
  • 80 GB harddisk
  • Gigabyte GA-8i945GZME-RH anakart
  • 4GB RAM (2,99 kullanılabilir)
  • AMD R7 240 ekran kartı
Ben, yıllardır 3.25 GB RAM kullanıyordum. Anakartımı güncelledikten sonra fark ettim ki 4 GB RAM'im varmış. Güncellemeyi yaptım, ardından bilgisayar özelliklerine girdim ve aşağıdaki görselle karşılaştım.

Normalde sistemim Windows 10 32 Bit'ti. 32 Bit işletim sistemi olduğu için kullanılabilir miktari 2,99 olarak gördüğünü düşündüm ve Windows 10 64 Bit format attım. Ancak sonucun değişmediğini öğrendim. Ben sorunun yine BIOS'taki bir yerlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Windows 10 64 Bit kullanmama rağmen neden 4 GB RAM'in 2,99'unu kullanıyor? Yardımcı olur musunuz?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • Core 2 Duo E4600 işlemci
  • 80 GB harddisk
  • Gigabyte GA-8i945GZME-RH anakart
  • 4GB RAM (2,99 kullanılabilir)
  • AMD R7 240 ekran kartı
Ben, yıllardır 3.25 GB RAM kullanıyordum. Anakartımı güncelledikten sonra fark ettim ki 4 GB RAM'im varmış. Güncellemeyi yaptım, ardından bilgisayar özelliklerine girdim ve aşağıdaki görselle karşılaştım.

Normalde sistemim Windows 10 32 Bit'ti. 32 Bit işletim sistemi olduğu için kullanılabilir miktari 2,99 olarak gördüğünü düşündüm ve Windows 10 64 Bit format attım. Ancak sonucun değişmediğini öğrendim. Ben sorunun yine BIOS'taki bir yerlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Windows 10 64 Bit kullanmama rağmen neden 4 GB RAM'in 2,99'unu kullanıyor? Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 207570

Merhaba işlemcin r7 240 ile darbogaz yapiyormu

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı