Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 ATX vs mATX?

HezarFem

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 1600 işlemci için GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 model anakart düşünüyorum. Fakat konu hakkında bilgi sahibi olmadığımdan mütevellit ikisi arasında hangisinin fiyat/performans açısından daha uygun olacağını sormak istedim.

Aralarındaki 150 TL civarı bir fiyat farkı haricinde oyun sisteminde kullanıma yönelik başka fark var mıdır?
Tavsiyeniz ve yorumlarınızı beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa mATX daha iyi. Çünkü ben minik kasaları seviyorum. Ve içimde hep ukde kaldı bu yönde. Benim anakart ATX ve kasam full tower 4 senedir çok çektim bu kasadan. Tercih meselesi diyebiliriz.

Performans olarak fark yok. Hatta bazı mATX modellerde daha çok özellik oluyor. Performansı etkiyelecek özellikler de değil.

Bana kalırsa mATX daha iyi. Çünkü ben minik kasaları seviyorum. Ve içimde hep ukde kaldı bu yönde. Benim anakart ATX ve kasam full tower 4 senedir çok çektim bu kasadan. Tercih meselesi diyebiliriz.

Performans olarak fark yok. Hatta bazı mATX modellerde daha çok özellik oluyor. Performansı etkiyelecek özellikler de değil.
Hocam hiç kullanmadım. Hava sirkülasyonu nasıl?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı