Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 ATX vs mATX?

HezarFem

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 1600 işlemci için GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 model anakart düşünüyorum. Fakat konu hakkında bilgi sahibi olmadığımdan mütevellit ikisi arasında hangisinin fiyat/performans açısından daha uygun olacağını sormak istedim.

Aralarındaki 150 TL civarı bir fiyat farkı haricinde oyun sisteminde kullanıma yönelik başka fark var mıdır?
Tavsiyeniz ve yorumlarınızı beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır fark yok. Kasanızın büyüklüğüne göre seçim yapabilirsiniz.

Hayır fark yok. Kasanızın büyüklüğüne göre seçim yapabilirsiniz.
Evvela teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
mATX tercih ettiğim takdirde ne tür bir kasa seçmem icap eder? Tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa memnun olurum.

Evvela teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
mATX tercih ettiğim takdirde ne tür bir kasa seçmem icap eder? Tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa memnun olurum.
Yine mATX bir kasa seçmeniz gerekir. Bence ATX bir kasa toplayın. Boşu boşuna para vermezsiniz.

Sorularımı mazur görün. Anlayışınıza sığınarak; ATX tipte kasa mı seçmeliyim ana kart mı?
Eğer ATX bir anakart seçerseniz ATX bir kasa almanız lazım. Eğer mATX bir anakart seçerseniz mATX bir kasa veya ATX bir kasa almalısınız. mATX anakartlar ATX kasalara monte edilebiliyor.

Eğer ATX bir anakart seçerseniz ATX bir kasa almanız lazım. Eğer mATX bir anakart seçerseniz mATX bir kasa veya ATX bir kasa almalısınız. mATX anakartlar ATX kasalara monte edilebiliyor.
Vaktinizi ayırdığınız için çok sağolun.

Bana kalırsa mATX daha iyi. Çünkü ben minik kasaları seviyorum. Ve içimde hep ukde kaldı bu yönde. Benim anakart ATX ve kasam full tower 4 senedir çok çektim bu kasadan. Tercih meselesi diyebiliriz.

Performans olarak fark yok. Hatta bazı mATX modellerde daha çok özellik oluyor. Performansı etkiyelecek özellikler de değil.

Davul dengi dengine çalar diye boşuna dememişler. Micro-ATX anakart alınacaksa beraberinde Full Tower veya Mid Tower kasa almaktansa Mini Tower Mastercase Pro 3, 350D, Evolv M-ATX veya Core V21, DS Cube gibi küp kasa tercih etmek ergonomi açısından kullanana artı olur.

Hocam hiç kullanmadım. Hava sirkülasyonu nasıl?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…