Gigabyte GA-B75M-D3H boot döngüsüne girdi

TYFontaine1400

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, direkt konuya giriyorum,

Yeni bir Gigabyte GA-B75M-D3H rev 1.1 (dualbıos) anakart aldım.
Her şeyi, tüm parçaları eksiksiz ve doğru bir şekilde taktım ve anakarta startı verdim.

Fakat anakart bir anda boot Loop'una girdi. Ekrana görüntü gelmiyor fanlar dönüyor ve speaker 10-20 kez ötüyor sonra kapanıyor ve her şey başa sarıyor.

Şu ana kadar denediğim şeyler;

*Farklı RAM'le denemek.
*Farklı RAM slotlarını denemek.
*Ekran kartsız ve SSD'siz sadece işlemciden görüntü almaya çalışmak.
*Bios pilini çıkarıp takmak.
*Ramsiz çalıştırmak.
*Start tuşuna basılı tutup BIOS recovery moduna geçmeye çalışmak.

Bunları denedim ve nerdeyse hepsinde aynı sonuca vardım. Ve hatta bilgisayarı RAM'siz çalıştırsam bile aynı şey oluyor.
Yanıtlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla alakalı pek bir bilgim yok fakat internette aynı anakarta sahip olup aynı sorunu yaşayan çok insan var, oradaki yöntemleri denediniz mi? Mesela:

Konuyla alakalı pek bir bilgim yok fakat internette aynı anakarta sahip olup aynı sorunu yaşayan çok insan var, oradaki yöntemleri denediniz mi? Mesela:
Bu siteye bakmıştım, fakat adamın tam olarak nasıl çözdüğünü anlayamadım, birazdan konuya video ekleyeceğim daha anlaşılır olur.

Arkadaşlar internette gördüğüm videolardan yola çıkarak m_bıos'un üzerindeki 1.ci ve 6.cı pinleri bir tel yardımıyla birleştirerek kısa devre yapmayı denedim. Fakat anakart buna bile tepki vermedi, tamamen aynı şey oldu; sinyal gelmedi, fanlar döndü, speaker 5 saniye boyunca 20-30 kez öttü ve döngüye girdi...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı