Gigabyte GA-EP35C-DS3R 8 GB DDR3 RAM desteği

Ben sistemimin RAM kapasitesini arttırmak istiyorum. Şu anda elimde 2x2GB DDR2 Corsair 800 MHz RAM var ve ben sistemimin RAM'ini DDR3 8GB' a yükseltmek istiyorum. Ancak kafamı çok karıştıran bir sorun var. Şöyle ki, benim anakartım GA-EP35C-DS3R ve teknik özelliklerinde "2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory" yazıyor. Peki burda yazmakta olan değer soket başına mı yoksa total mi? Eğer DDR3 olarak total değer 4GB ise bir de şöyle bir durum var ki internette yaptığım araştırma sonucu bir kişinin bunu denediği ve aynı anakart modeli üzerinde 8GB DDR3 RAM gördüğü bilgisine ulaştım: "Success using 8GB DDR3 Ram with GA-EP35C-DS3R Motherboard"

Şimdi son olarak eğer Anakartım 8GB DDR3 RAM destekliyorsa "GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM" modelini almam uygun olur mu? Not: Yeni RAM alırsam diğerlerini tamamen sökeceğim.

Gigabyte GA-EP35C-DS3R model anakartlı bir masaüstü bilgisayarım var. RAM belleklerimi şu an bende olan (DDR2 800 MHZ 2 x 1 GB ) RAM'lerimi 2 x 4 GB 1333 MHz DDR3 olarak değiştirmek istiyorum. Konuyu açmışssın, netteki bütün formları gezdim ama yapan veya yapmış olup da bu konuda herhangi bır yazı göremedim.. Acaba sen RAM'lerini değiştirdin mi? Eğer değiştirdinse sonucu nedir? Bana da bilgi verirmisin lütfen?

Gigabyte GA-EP35C-DS3R model anakartlı bir masaüstü bilgisayarım var. RAM belleklerimi şu an bende olan (DDR2 800 MHZ 2 x 1 GB ) RAM'lerimi 2 x 4 GB 1333 MHz DDR3 olarak değiştirmek istiyorum. Konuyu açmışssın, netteki bütün formları gezdim ama yapan veya yapmış olup da bu konuda herhangi bır yazı göremedim.. Acaba sen RAM'lerini değiştirdin mi? Eğer değiştirdinse sonucu nedir? Bana da bilgi verirmisin lütfen?

Sanırım hem konuyu hem de altta verilen cevabı okumadınız. Yukarıda aynı anakarta 8 GB RAM takıp sorunsuz kullanan İngiliz bir arkadaşın konusuna link var dikkat ederseniz. İngilizce bilmeseniz dahi, linke girip Google Translate ile arkadaşın 8 GB'ı sorunsuz kullandığını görebilirsiniz. Kendisi Patriot Extreme Performance Gamer 2 Series Division 2 Edition 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz modüller kullanmış.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı