Gigabyte GA-EP35C-DS3R sistemde parça yenileme

ConcusMagne

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5600 RTX 3060 16GB Ram 500 Ssd
Meslek
Web Geliştirici
Bilgisayarım baya bi eskide kaldı günümüzün oyunlarını düşük ayarlarda zar zor kaldırıyor. Çöp oluyor desem yeridir. Rome total war 2, far cry 3, gta 4 gibi oyunları kaldırabilecek orta-üst arasında oynatabileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Şuanki sistemim
  • intel q6600 işlemci 2.4 ghz quadcore
  • geforce 9800 gt ekran kartı (ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum bütçem yok pek daha)
  • gigabyte ep35c-ds3r anakart
  • 4 gb 1333 mhz ram

600 TL fiyata işlemci ve anakart yenilemek istiyorum. Bu ekran kartına uygun olmalı şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler. Bir de yeni olan sisteme PSU önerebilirseniz çok iyi olur. PSU'm bozuldu :p Dökülüyor pc :(

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS M5A97 LE R2.0
AMD FX 8300

İlerde de R9 300 serisini çıkacak. R9 370 gibi bir kart ile ekran kartını güncelleyebilirsin.

Bütçene göre en uygun parçalar bunlar sanırım. İleriye dönük olsun diye 600W seçtim bu arada. Bütçe yok demişsin ancak bahsi geçen oyunlar için ekran kartını ileride GTX 750Ti ile değiştirmen senin için daha iyi olacaktır.
Ayrıca yine ileride bir 4 GB ram takviyesi yapmanı da tavsiye ederim.

abi 1 gün ban atmışsın sanırım başlıkta lütfen kullandığım için ban yedikten sonra fark ettim neyse geçti artık, bu arada benim anakart 4 gb ddr3 en fazla destekliyor sitede öyle gösteriyor hem bende 4 gb ile bile bazen mavi ekran veriyor ramler kitleniyor sanırım yani anakartı değiştirmem gerekiyor ondan işlemci+anakart tavsiyesi istedim konuyu hortlattım biraz ama söyliyim dedim içimde kalmasın ..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı