Gigabyte GA-G31M-ES2l alınır mı?

Samet_Ege85

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu anakartı alacağım nasıl iyi mi? Anakartın üstünde Xeon-E5430 var. Benim şu anki işlemcim Q8400 hangisi daha iyi?

Arkadaşlar ben bu anakartı alacağım nasıl iyi mi? Anakartın üstünde XEON-E5430 var. Benim şu anki işlemcim Q8400 hangisi daha iyi?

Senin işlemcin ile alacağın işlemci arasında pek bir fark yok.
Ayrıca o model anakart sıkıntılı bir kart.

Xeon ile kullanacaksan G41 falan alman lazım.

Xenon işlemci daha iyi fakat normalde bu anakartın 8 GB RAM desteği yok. G41 Chipset olanlarda oluyor. Bu anakart normalde 2X2 4 GB DDR2 RAM destekliyor. Hiçbir versiyonu için 8 GB desteği göremedim. Modlu BIOS ile olabilir mi bilmiyorum.

Xenon işlemci daha iyi fakat normalde bu anakartın 8 GB RAM desteği yok. G41 chipset olanlarda oluyor. Bu anakart normalde 2x2 4 GB DDR2 RAM destekliyor. Hiçbir versiyonu için 8 GB desteği göremedim. Modlu BIOS ile olabilir mi bilmiyorum.

O zaman önerdiğin anakart var mı çok fazla pahalı olmasın.
Senin işlemci ile kullansan bile durduk yere arızalanan bir model bütçe verirsen ikince elden bakabiliriz.
O zaman önerdiğin anakart var mı çok fazla pahalı olmasın.

DDR 2 olacak değil mi aynı?

Evet DDR2 800 MHz RAM'im ama sonra 8 GB RAM'e. Yükseltebilirim.

Xenon işlemci daha iyi fakat normalde bu anakartın 8 GB RAM desteği yok. G41 chipset olanlarda oluyor. Bu anakart normalde 2x2 4 GB DDR2 RAM destekliyor. Hiçbir versiyonu için 8 GB desteği göremedim. Modlu BIOS ile olabilir mi bilmiyorum.

Bu anakart nasıl.

Geri
Yukarı