Gigabyte GA-G41M veya MSI G41M-P33 Combo

pesofcoys

Kilopat
Yer
TRabzon61
Daha fazla  
Meslek
Fen ve Teknoloji Öğretmeni
  • Gigabyte GA-G41M
  • MSI G41M-P33 Combo
Satın almayı düşündüğüm anakartlardan 2 seçenek mevcut.
Bu anakartlardan kullanan arkadaşlarım Oc ve kullandıkları Ram performans bakımından hangilerini önerir? Ya da soket yapısına uygun 8 GB RAM destekli farklı anakart olabilir.
Bu ana kartları kullanan arkadaşlarım nasıl OC edildiğini anlatan ayrıntılı video hazırlayabilir mi? İnternette pek az kaynak var ve sizden daha iyi bu işi yaptıklarını/yapacaklarını zannetmiyorum.
MSI şuan aklımda olan taraf LOTES soketi kullandığından dolayı @Recep Baltaş önermiş bir konu başlığında.
Benim isteğim Oc yapabilmek ve uzun kullanım. Video ve önerilerinizi bekliyorum.
Bu konuyu belirten arkadaş ziyaretçi durumuna düşmüş. Kendisi faydalı olabilirdi. :)
Önceki konu: Burada

Sistemim:
  • E7600 işlemci 775 pin
  • DDR 2 3 Gb Ram (DDR 2 4 gb daha almayı düşünüyorum. Sorduğum anakartlar: DDR 3 destekliyor fakat DDR 2+DDR3 aynı anda çalışmıyor.)
  • Asus Gtx 560 grafik kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçedeki çoğu anakartın OC potansiyeli sandığın kadar üst seviye değil, amatör istekleri karşılayacak seviyede yalnızca.
Ki zaten işlemcin de eski nesil bir işlemci, OC potansiyeli pek fazla değil.
İstersen ASUS M5A97 R2.0 al ve yandaki rehberden faydalan. Ancak o işlemciye beklentilerin kadar OC yapamayacaksın haberin olsun.
FX 4100 Overclock Rehberi | Technopat Sosyal

İleride yeni nesil, hız aşırtmaya uygun bir işlemcin ve soğutucun olursa o zaman düşünürsün bunları.

• MSI G41M-P33 Combo anakarttan yana tercihimi kullandım. Memnunum. OC ile E7600 işlemcim şuan 55 derecede 3.7 GHZ ile çalışmakta. (Görseller alelade hazırlanmıştır. Prime95 ve Aida64 stabilite testleri birer saat uygulanmıştır. Ekran alıntılarını Recovery ile kaybettiğim için tanıtım maksatlı acele görsel kullandım. Lütfen dikkate alınız.)

Ekran Alıntısı.JPG
Neticede performanstan memnun kaldım. Şuan ki düşüncem DDR2 3 GB (800 MHZ) RAM miktarını DDR3 8 GB (1333 MHZ) RAM ile değişmek. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı