Msi G41m-P33 Combo Ve Overclock

HakanYılmazzz

Kilopat
Daha fazla  
Elime bir kasa geçti. Daha doğrusu sağdan soldan bulduğum parçaları birleştirdim. İnternette bu işlemciyi 3.8 Ghz hızlara çıkaran var ancak ben 2.85 bile yapamadım.

Msi G41M-P33 Combo anakart
500W Power Supply
4 GB DDR3 1333 MHz bellek
İntel Q9550 işlemci
*Diğer bileşenler önemli değil zaten overclock için

Bu sistem üzerinde ne yaptıysam işlemcinin frekans hızını +1 bile yapamadım. Ayrıca anakart OC ile 1333 MHz bellek destekliyor. Ancak bende 1066 MHz olarak çalışıyor bellekler. Onları da 1333 MHz yaptığım zaman; anakart kendini bir kaç sefer resetliyor ve varsayılan ayarda açılıyor. Bu model anakart kullanıp overclock yapabilen var mı? Yoksa ben mi beceremiyorum. Voltaj verme ile alakası yok. Çünkü 1 frekans bile arttırmama izin vermiyor anakart. Bellek 1333 MHz almama da izin vermiyor. Eski ayarlara geri dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart yok fakat youtube videolarından adım adım takip ederek deneyebilirsin. MSI P45-8D anakartım var. Q6600 işlemcimi voltajsız 3GHZ olarak kullanıyorum. İşlemi yapmadan önce istersen bios pilini çıkarıp anakartı sıfırla veya en son bios driverını kurup denemeye başla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı