Gigabyte GA-G41mt-combo vs Gigabyte GA-G41MT-S2

Naveaxsse

Femtopat
Elimde 2 tane anakart var.

Bir tanesi Gigabyte GA-G41mt-combo.

Diğeri Gigabyte GA-G41MT-S2.

Bu anakartlarda biga esinde 2 tane RAM slotu. Ar DDR3 diğerkisinde. 4 onda 2 tanesi DDR3 diğerkisi ise DDR2.

DDR3 iki anakarta da 6 GB DDR3 Kingston RAM kumlandim işlemci olarak da Intel Core 2 Duo Q8300. ufacik OC'li ekran kartı VTX 2 GB R93kc.

Şimdi böyle bir sisteme hangi anakart takmam lazim bilmiyorum. Sizin öneriniz göre kuracağım şu an PC her parçası masada yatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 2 tane anakart var.

Bir tanesi Gigabyte GA-G41M-Combo.
Diğeri Gigabyte GA-G41MT-S2.

Bu anakartlardan bir tanesinde 2 tane DDR3 RAM slotu var, diğerinde 4 tane var. Onda 2 tanesi DDR3, diğer ikisi ise DDR2.

İki anakartta da 6 GB DDR3 Kingston RAM kullandım, işlemci olarak da Intel Core 2 Quad Q8300 kullandım. Ufacık overclocklu ekran kartı VTX 2 GB R93kc.

Şimdi böyle bir sisteme hangi anakart takmam lazım bilmiyorum. Sizin önerinize göre kuracağım, şu an PC'nin her parçası masada yatıyor.
Her ikisinde de DDR3 RAM kullanacaksanız hiçbir farkları yok. GA-G41M-Combo modelinde DDR2 RAM de takabilirsiniz ve 2 tane de IDE portu var eğer eski hard diskiniz varsa.

Anakartlar hemen hemen aynı sayılır. Tek fark combo olanın combosudur onu da kullanmana gerek yok. Çünkü DDR3 varken DDR2 kullanmak hata olur.

Benim hem DDR2 hem de DDR3 RAM'lerim var DDR3'ler diyelim ki bozuldu mecburen combo kunlanacağım orada çıkartak derkene yanlışlıkla diyelim ki anakarta bir zara gelirse ne yapacağım bence combo takmamk natıkılıydı RAM'lar DDR3 kunlandım combo yu taktım bir tek Windows 7 kurmak kaldı o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı