Gigabyte GA-H55M-S2H sistem RAM takınca resetleniyor

Anlunal12

Decapat
Merhaba. İyi forumlar arkadaşlar. Elimde Gigabyte GA-H55M-S2H model anakart var. Normalde 4x2 RAM vardı üstünde ama bilgisayar bir ara kendini kapattı ve sürekli kendini resetlemeye başladı. RAM'lerden kaynaklı olabileceğini düşünüp söktüm RAM'ları. Şu an üstünde sadece 4 GB RAM varken çalışıyor. Diğer slota RAM taktığımda bilgisayar kendini resetliyor. Anakartta bütün ışıklar yanıyor, sebebi nedir? RAM bozuk değil sağlam 2 bilgisayarda denedim başka RAM taktım yine aynı sorunu veriyor, sebebi ne olabilir?

Merhaba. İyi forumlar arkadaşlar. Elimde Gigabyte GA-H55M-S2H model anakart var. Normalde 4x2 RAM vardı üstünde ama bilgisayar bir ara kendini kapattı ve sürekli kendini resetlemeye başladı. RAM'lerden kaynaklı olabileceğini düşünüp söktüm RAM'ları. Şu an üstünde sadece 4 GB RAM varken çalışıyor. Diğer slota RAM taktığımda bilgisayar kendini resetliyor. Anakartta bütün ışıklar yanıyor, sebebi nedir? RAM bozuk değil sağlam 2 bilgisayarda denedim başka RAM taktım yine aynı sorunu veriyor, sebebi ne olabilir?

RAM slotunda sorun olabilir BIOS sıfırlamayı denediniz mi?

BIOS sıfırlama yapmadım ama bir ara ekrana sıcaklıkla ilgili bir yazı geldi geri kayboldu ondan sonra tek RAM slotu olarak çalışmaya başladı RAM taktıgım zaman sürekli bip sesi ötüyordu şimdi sadece kendini resetliyor arada ötüyor sadece.
Bios sıfırlama işlemini yaptım CMOS Clear ile yaptım bilgisayarı açtım ekrana

Böyle bildirim geldi profil 1 seçip biosa girdim default yaptım diğer slota ram(2Gb) taktım yeniden başlattım bu sefer ekrana böyle birşey geldi

URL unfurl="true"]https://www.hizliresim.com/oh3efte[/URL]

Daha sonra Enter basıp devam ettim bilgisayar açıldı bu sefer de

Böyle oldu tekrar yeniden başlattım ama yine ayni kendini resetlemeye başladı sorun nedir ne olabilir ram slotu mu arızalı

Son düzenleme:
BIOS sıfırlama yapmadım ama bir ara ekrana sıcaklıkla ilgili bir yazı geldi geri kayboldu ondan sonra tek RAM slotu olarak çalışmaya başladı RAM taktıgım zaman sürekli bip sesi ötüyordu şimdi sadece kendini resetliyor arada ötüyor sadece.
BIOS sıfırlama işlemini yaptım CMOS clear ile yaptım bilgisayarı açtım ekrana.

Böyle bildirim geldi profil 1 seçip BIOS'a girdim default yaptım diğer slota RAM(2 GB) taktım yeniden başlattım bu sefer ekrana böyle bir şey geldi.

URL unfurl="true"]https://www.hizliresim.com/oh3efte[/URL]

Daha sonra enter basıp devam ettim bilgisayar açıldı bu sefer de.

Böyle oldu tekrar yeniden başlattım ama yine ayni kendini resetlemeye başladı sorun nedir ne olabilir RAM slotu mu arızalı.

Hocam siz overclock mu yapmaya çalıştınız PC'ye?

Yeni konular

Geri
Yukarı