Gigabyte GA-H77-DS3h PCI Express X4 slotu performansa etki eder mi?

Jazir

Hectopat
RAM
Kingston 1600MHz 4x2 8 GB RAM.
SSD veya HDD modeli
120Gb Ssd
Ekran kartı
ASUS GTX960 4 GB.
Anakart
Gigabyte GA-H77-DS3h
İşlemci
İntel i5-3330
Öncelikle merhabalar. Birkaç ay önce bir arkadaşımdan ekran kartı almıştım, ekran kartının tüm testlerini yapıp aldım tabii ki de, ekran kartında hiçbir sorun yok. Lakin benim bilgisayarımda anlamadığım bir şekilde FPS değerleri çok aşağılarda geziyor. Örneğin GTAV hikaye modunda YouTube'deki testlerde en yüksek ayarlarda 70-80 arası olması gereken FPS bende en düşük ayarlarda ancak 70-80 arası geziniyor yükseğe aldığımda ise 30-40 arasında geziniyor. Aslında bilgisayarda bildiğim bir sorun var benim anakartta 2 PCI Express slotu vardı ben bunlardan X16 olanı dikkatsizliğim sonucu söktüm birkaç pin de kopmuş o anda ben de ondan dolayı X4 slotuna takıyorum ekran kartımı. Bilgisayarda bildiğim tek sorun bu ufak bir darboğaz olabilir tabii ki ama arkadaşımın PC bileşenleri ile benimki tamamen aynıydı tek fark anakart, acaba sorun anakartta mı, başka ne gibi sorunlar olabilir? Bu zamanda anakartı değiştirmeye değer mi? Piyasası 500 TL civarı geziniyor.

Bileşenler;
ASUS GTX960 4 GB.
Intel i5-3330
Gigabyte GA-H77-DS3h

Öncelikle merhaba. Birkaç ay önce bir arkadaşımdan ekran kartı almıştım, ekran kartının tüm testlerini yapıp aldım tabii ki de, ekran kartında hiçbir sorun yok. Lakin benim bilgisayarımda anlamadığım bir şekilde FPS değerleri çok aşağılarda geziyor. Örneğin GTAV hikaye modunda YouTube'deki testlerde en yüksek ayarlarda 70-80 arası olması gereken FPS bende en düşük ayarlarda ancak 70-80 arası geziniyor yükseğe aldığımda ise 30-40 arasında geziniyor. Aslında bilgisayarda bildiğim bir sorun var benim anakartta 2 PCI Express slotu vardı ben bunlardan X16 olanı dikkatsizliğim sonucu söktüm birkaç pin de kopmuş o anda ben de ondan dolayı X4 slotuna takıyorum ekran kartımı. Bilgisayarda bildiğim tek sorun bu ufak bir darboğaz olabilir tabii ki ama arkadaşımın PC bileşenleri ile benimki tamamen aynıydı tek fark anakart, acaba sorun anakartta mı, başka ne gibi sorunlar olabilir? Bu zamanda anakartı değiştirmeye değer mi? Piyasası 500 TL civarı geziniyor.

Bileşenler;
ASUS GTX960 4 GB.
Intel i5-3330
Gigabyte GA-H77-DS3h

Hocam hortlatıyorum ama sorun neredeymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı