Gigabyte GA-M61PME-S2 Anakart USB Okumama Sorunu

Thedes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakarti 2 hafta once aldim alirken de denettirdim sorunsuz işletim sistemi kurup girilebiliyordu her şeyi çalişiyordu. Eve geldim donanimi taktim actim sorun yoktu.sonra acarken anakartin guney koprusunun çok isindigini fark ettim ama sorun olmadigi için umursamadim, termal pedini deniştirdim geçtim. Sonra 2 3 gun sonra anakartin BIOS'unu resetledim ondan sonra SATA gormemeye başladi. Sonra dedim BIOS'ta sorun oldu herhalde Qflash ile BIOS guncelliyim dedim USB'mi takiyorum Floppy B olarak goruyor ve içindeki dosyalar bozuk gorunuyordu (acayip yazilar) bastigimda ise donup kaliyordu.

Bunun yuzunden dedim ide harddisk aliyim takip Windows uzerinden guncelliyim BIOS'u dedim de okudu ama format ekraninda ne biçimlendirebildim ne de yeni birim oluşturabildim surekli hata verdi. Bugun de guney koprusunun işlevleri arasinda SATA BIOS USB portlarini kontrol ettigini oğrendim ve olayi guney koprusunden dolayi oldugunu dusunuyorum.

Kondansatörler sağlam gorunuyor ama hala daha çok isiniyor. Şimdi arkadaşlar bu soruna bir çözum bulabilir miyim şu an anakart açiliyor sorun yok ama SATA okumuyor USB'yi bozuk okuyor. Kondansatörleri test ettirip deniştirsem bu sorunlarim düzelir mi? Yoksa başka bir çözüm bulabilir miyim sistem biraz eski biliyorum ama şuan bütçem yok ve ihtiyacim var bu sisteme.
Sistem ozellikleri:
  • 350W Frisby FEOM PSU
  • Gigabyte GA-M61PME-S2
  • AMD Sempron LE-1100
  • DDR2 667 MHz 4 GB 2x2 RAM
  • Seagate 500 GB 7200 RPM harddisk

Not: Sistemin tum parcalarini test ettim hepsi sorunsuz calişiyor RAM CPU vs..

Telefondan yazdigim için yazim yanlişi olabilir kusura bakmayin.
Kondansatör leri deniştirsem duzelirmi yoksa iş işten geçmiş midir arkadaşlar.Yarın bilgisayarciya gidip kondansatör leri ölçebilir lerse ölçtürüceğim.Bozuk olan varsada deniştirteceğim.Sizce düzelirmi.
Yardım edebilecek biri yokmu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı