Gigabyte GA-P55 sisteme işlemci ve ekran kartı önerisi

Fanpie

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar piyasadaki mevcut oyunları açabilecek ekran kartı ve işlemci için tavsiyeleriniz gerekiyor. Elimde 1500 TL bütçe var. RAM 8GB ve anakartım GIGABYTE GA-P55-US3L.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sanırım anakartın oldukça eski bir anakart ve değiştirilmesi gerekiyor. LGA 1156 soket işlemcileri destekliyor ve o işlemciler artık piyasada yok. RAM'leri de değiştirmelisiniz güncel sistemlere geçmek için DDR4 bellekler almanız gerekiyor. 1500TL'ye bu dörtlüyü önerebilirim:
  • İşlemci : AMD Ryzen 3 1200
  • Ekran Kartı : MSI RX550 Aero ITX 2G OC
  • Anakart : Asus Prime B350M-K
  • RAM : Kingston HyperX Fury 8GB 2666MHz CL15 DDR4
Fakat 1500TL'nin içine ekran kartını sokmayıp bir süre APU sistem kullanıp daha sonra ekran kartının fiyatını çıkarıp alırsan daha iyi olacaktır. APU sistem olarak bunu önerebilirim:
  • İşlemci : Intel Core I5 7500
  • Anakart : MSI B250M Bazooka
  • RAM : Kingston 8GB HyperX Fury 2133MHz CL14

Sanırım anakartın oldukça eski bir anakart ve değiştirilmesi gerekiyor. LGA 1156 soket işlemcileri destekliyor ve o işlemciler artık piyasada yok. RAM'leri de değiştirmelisiniz güncel sistemlere geçmek için DDR4 bellekler almanız gerekiyor. 1500TL'ye bu dörtlüyü önerebilirim:
  • İşlemci : AMD Ryzen 3 1200
  • Ekran Kartı : MSI RX550 Aero ITX 2G OC
  • Anakart : Asus Prime B350M-K
  • RAM : Kingston HyperX Fury 8GB 2666MHz CL15 DDR4
Fakat 1500TL'nin içine ekran kartını sokmayıp bir süre APU sistem kullanıp daha sonra ekran kartının fiyatını çıkarıp alırsan daha iyi olacaktır. APU sistem olarak bunu önerebilirim:
  • İşlemci : Intel Core I5 7500
  • Anakart : MSI B250M Bazooka
  • RAM : Kingston 8GB HyperX Fury 2133MHz CL14
Bir yeri kapatmaya çalışırken başka yer açılıyor. Peki 1500 TL ile önce anakart, işlemci ve ram alıp şu anki ekran kartımı kullanabilir miyim yoksa onun da mı kesinlikle değişmesi gerekir? Sapphire Radeon HD6870 kullanıyorum şu an.

Bir yeri kapatmaya çalışırken başka yer açılıyor. Peki 1500 TL ile önce anakart, işlemci ve ram alıp şu anki ekran kartımı kullanabilir miyim yoksa onun da mı kesinlikle değişmesi gerekir? Sapphire Radeon HD6870 kullanıyorum şu an.
Hayır elindeki ekran kartını idareten kullanmanda hiçbir sakınca yok 1500TL ile sadece anakart,işlemci ve RAM'ini değiştir bir süre para biriktirdikten sonra da güzel bir ekran kartı alır yoluna bakarsın sıfırdan sistem kurmak gibi.

Hayır elindeki ekran kartını idareten kullanmanda hiçbir sakınca yok 1500TL ile sadece anakart,işlemci ve RAM'ini değiştir bir süre para biriktirdikten sonra da güzel bir ekran kartı alır yoluna bakarsın sıfırdan sistem kurmak gibi.
Mecburen öyle yapcam artık. Peki sizin öneriniz var mı bu 3 parça için?

Sana şu üçlüyü öneririm ve elindeki ekran kartı RX550'den daha iyi yeni ekran kartı alana kadar seni rahat rahat götürür. Şu anlık RAM'i 8 tuttum eline para geçtimi aynısından 1 tane daha eklemelisin.

1.Anakart: Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 AMD Anakart Anakart
2.RAM: G.Skill RipjawsV 8GB Desktop Bellek (F4-3000C15S-8GVRB) RAM
3.İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X Soket AM4 3.5GHz 18MB Önbellek 4 Çekirdek 65W İşlemci - incehesap.com
Bende tam olarak aynısını önerecektim :D

Sana şu üçlüyü öneririm ve elindeki ekran kartı RX550'den daha iyi yeni ekran kartı alana kadar seni rahat rahat götürür. Şu anlık RAM'i 8 tuttum eline para geçtimi aynısından 1 tane daha eklemelisin.

1.Anakart: Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 AMD Anakart Anakart
2.RAM: G.Skill RipjawsV 8GB Desktop Bellek (F4-3000C15S-8GVRB) RAM
3.İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X Soket AM4 3.5GHz 18MB Önbellek 4 Çekirdek 65W İşlemci - incehesap.com
Peki bu sisteme güç kaynağım yetersiz kalır mı? Aopen 350W (Peak) PSU var. 7 yıl önce kasayla birlikte gelmişti :D Aslında 500W PSU var ama çok fena koku yaptığı için kullanamıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı