Gigabyte GA-X58A-UD3R PC'ye upgrade

dorukapex

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ,Yaklaşık 4.5 yıldır kullandığım bilgisayarımı yükseltmek istiyorum,
sistemim şu şekilde ;
  • gigabyte x58a-ud5 anakart
  • i7 750 işlemci
  • 6 gb gskill ripjaws ddr3 1600 cl8 ram
  • msı gtx 580 lightnight
  • corsair 128 gb ssd
  • coolor master haf 922 kasa
Sistemimde şu an için ekran kart değişmiştir (msı gtx 970 gaming 4 ) olmuştur!

Onun dışında değiştirmem gereken parçalar nelerdir? Not ( sadece oyun amaçlı olacak!)
Yardımcı olursanır sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşa katılıyorum Ram yükseltmesine gidebilirsin birde ekran kartı yükseltirsen bu sistem seni daha götürür.

Önerilerinize güvenerek ram i yükselttim 3x4 yaptım ,ultra ayarlarda dying ligth ın oyun içi sinematik geçişlerinde takılma söz konusuydu ,böylesi açık dünya haritası olan bir oyun için normal olsa gerek ,çünkü bazı yerlerde ram kullanımı nın 8 gb tı aştığını gördüm , 8 gb da yetmeye biliyor yeni oyunlarda ,12 gb iyi bir seçim oldu ,şu an 2k çözünürlük ultra ayarlarda en ağır particle sahnelerinde 30 fps nin altına düşmedi ,genel fps 45-60 çivarı takılmadan akıcı bir şekilde oynuyorum ,az masrafla güzel bir iş oldu ,teşekürler ..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı