Gigabyte gp-gstFS31240Gntd SSD alınır mı?

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hali hazırda kullanmış olduğum i5 2500, RX460 sistemimde Corsair Force'le SSD kullanıyorum, yine eş değer sayılabilecek bir sistem için Gigabyte'nin 240GB bir SSD'sini almak istiyorum, daha önce bu ürünü kullanmış olanlar ufak bir yorum yapabilir mi? Üründe kronik sorun var mıdır ya da alınır mı alınmaz mı? Bütçe kısıtlı maalesef.

[Gigabyte 240GB] 237TL.

Aklımda 2 tane daha alternatif ürün var ama emin değilim.

[Hi-Level 240GB Ultra] 230TL.

[James Donkey JD240 240GB] 220TL.

Sizce ne yapmalıyım? Alternatif olarak önerilere açığım fakat 237TL'yi 1 kuruş dahi geçme ihtimalimiz yok.

James Donkey almayın. Çok fazla şikayet var. Bazıları markanın ad ile bağlantı kuruyor ki bu bence saçma. Gigabyte ise birr süre sonra HDD gibi oluyormuş. Bu şekilde yorumlar aldım.
Buyurun. Bende almayı düşünüyorum.
Bunu almanız daha sağlıklı olabilir ama.

Adata SU630 kronik sorunluydu diye hatırlıyorum, peki SU650 modelinde durum nedir acaba? O konuda bilginiz var mı?

Buna da bakabilirsiniz, fena değil.

Adata SU630 kronik sorunluydu diye hatırlıyorum, peki SU650 modelinde durum nedir acaba? O konuda bilginiz var mı?
SU630'da SU650'de beş para etmez çöp SSD'lerdir. Asla alınmazlar. Patriot Burst öneririm.
Phison S11 kontrolcüsü mevcut. Giriş seviyesinde en iyi kontrolcü kendisi. 32 MB SDRAM'de mevcut kontrolcü içinde. Çok kaliteli ve uzun yıllar gidecek bir model.

Apacer 240 GB PANTHER AS340/240GB 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz Patriot'tan bir tık daha iyidir.

Gigabyte tercih ediliyor ama cidden kalitesini tam olarak bilmemekteyim. Üstte belirttiğim SSD'yiş tercih edebilirsiniz.

Eşek ve Hi-Level hiç iyi değildir. 1 sene sonunda genel olarka perte çıkıyor SSD tanıdığım var 1 sene dayandı diyordu dedikten 5 gün sonra fişi kesti.

Hi-Level'e gelirsek yanlış hatırlamıyorsam ne kadar az yer kalırsa o kadar hız düşüşü yaşamakta. Eski modeli bende bulunmakta zamanında uygun diye alınmış olan 120GB olan. İş görüyor ama en azından bende içi doldukça hız düşüşü olayı yaşanmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı