Gigabyte GPU ve anakart arızalanma problemi

Caesar Edit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Avrasya Üniversitesi Öğrenci
Geçen ay İncehesap üzerinden toplamış olduğum 6500 TL değerindeki kasa da Gigabyte marka 2060 ekran kartı ve B450 Elite anakart kullandım.

Son durumlar şöyle:
  • RTX 2060 kartım alındığı 6. Günden itibaren ses arızası verdi ve servisin ısrarla sorun yok demesine rağmen küfür gibi "habersizce" ücret iade edildi.
  • Anakartım 3. Haftasında ses sorunu arızası verdi ve hiçbir jak-USB girişinden ses aracı(ses sistemi, kulaklık vs.) taktığımda ses alamadım. İncehesap test etmiş ve anakartta arıza tespit etmiş ve servise yollamış. Durumu belli değil.
Başına daha önce böyle bir şey gelen oldu mu? Gigabyte ürünü alıp daha 1 ay dolmadan böyle bir facia yaşamış olan var mı? Resmen ortada kalakaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 ay oluyor galiba en son aldığımız ürün Gigabyte Z390 Aorus Elite aldık arkadaşıma, bir problem yaşamadı. Gigabyte beğendiğim bir marka. Teknolojik ürünlerde bu tarz şeyler olabilir de, üst üste iki donanımda gelmesi biraz şanssızlık olmuş gibi.

Anakartlarını gayet beğensem de bir türlü GPUlarına ısınamadım. Özellikle ilk çıkan RTX kartlarında bir ısınma problemi vardı 85-90 derecelere çıkıyordu kart. Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı