Gigabyte RTX 2060 Isınma Problemi

Kasayı yaza doğru değiştirmeyi düşünüyorum. Yalnız kasa alacağım. Öneriniz var mı şimdiden? Bütçe max. 300-400 TL.
Ben mesela Phanteks kullanıyorum 4 fan (2egzoz, 2giriş) var, RX590 sıcak çalışan bir kart normal şartlar altında kasa fanlar açık normal haliyle ısınıyor ön paneli söküyorum bir anda 5-8 derece arası düşme oluyor sıcaklıklarda. Şuan en çok beğendiğim kasa Phanteks P350x fiyatlarına bakmak lazım emin değilim.

AORUS ENGINE yazılımı ile fanları yüksek devirde çalıştırmayı düşündünüz mü? Kasa içindeki hava dolaşımının yetersiz olması kartın ısınmasına sebep olabilir, bunun için arkaya ve yan kapağa fan alıp faha dolaşımını etkin hale getirebilirsiniz...

AORUS ENGINE yazılımı ile fanları yüksek devirde çalıştırmayı düşündünüz mü? Kasa içindeki hava dolaşımının yetersiz olması kartın ısınmasına sebep olabilir, bunun için arkaya ve yan kapağa fan alıp faha dolaşımını etkin hale getirebilirsiniz...
BIOS'u ile oynayıp zaten yapmışlar, 70-80 derecede %90-100 arası olarak çalışıyor. 1 tane yan kapakta fan var ve egzoz fanı mevcut.
Tam modelini ve fanların yerini tam olarak söyler misin? Büyük ihtimalle kasa düzgün hava akışı sağlamıyor.
40X40X17 CM kasa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı