Gigabyte GTX 1660 ekran kararması ve fanların hızlı dönme

Daha fazla  
RAM
Evoforza 3200 mhz 8gb Ram
SSD veya HDD modeli
2x Zenith geil R3 256 gb Ssd
Ekran kartı
Gigabayte Gtx 1660
Anakart
Msi A320 A-PRO
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600 AF
GTX 1660 kartım bazı oyunlarda birden fanlarını hızlı çalıştırıyor ve monitörden görüntüyü kesiyor bilgisayarı kapatıp açmadan sorun düzelmiyor nedeni ne olabilir ve ne yapmam lazım? Kart daha 3-4 aylık.
Sistem özelliklerim;
Gigabyte GTX 1660 OC.
AMD Ryzen 5 1600 AF.
Evoforza 8 GB RAM.
A320 A-PRO anakart.
Dark 500 watt PSU.

RAM testini yaptım herhangi bir sıkıntı çıkmadı işlemci PSU hard disk SSD her şeyin testini yaptım bir sorun olmadı fakat sadece üstte GPU mem demişim o VRAM olacak belki de aynı anlama geliyordur bilmiyorum ama VRAM testinde ekran aynı oyun oynarken karardığı gibi karardı ve fanlar hızlı bir şekilde dönmeye başladı. Sıcaklık değerlerini kontrol edip paylaşacağım ilginiz için teşekkür ederim :)

Evet, GPU vRAM'lerini kastettim ben de. Bu sorunnun normal RAM'lerle bir alakası yok ama olası PSU ile alakalı olabilir. Sonuçta güç gereksinimi sınırıda ve kalitesiz bir PSU sizinki.

@Yetkin Yıldırım RAM'lerde sıkıntı olma olasılığı yüksek ama yine de Afterburner'ya da bildiğiniz bir uygulamayla anlık sıcaklıkları izleyin ve burada paylaşın.

Dediğiniz gibi sıcaklık değerlerini takip ettim ne şanstır ki bu sefer hiç kapanmadı fakat her zaman yaptığım şeyleri yapmaya çalıştım ve haritada ve savaş içinde en yüksek değeri bekledim haritada 62 63 dereceyi gördü savaş alanında ise 72 dereceyi geçmedi sizce ne yapmam lazım ve fps değerleri bir kaç gün önce daha yüksek oyun ise daha akıcı gibi geliyordu acaba kartta bir sorun mu oluştu ?
Evet, GPU VRAM'lerini kastettim ben de. Bu sorunnun normal RAM'lerle bir alakası yok ama olası PSU ile alakalı olabilir. Sonuçta güç gereksinimi sınırıda ve kalitesiz bir PSU sizinki.

Sorunun nereden kaynaklı olduğunu anlamak için ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_5_.png
    Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_5_.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 13
  • Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_4_.png
    Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_4_.png
    3 MB · Görüntüleme: 12
@Yetkin Yıldırım oyunda sıcaklıklar normal görünüyor ve siz bu sefer kapanmamadı- hata vermedi diyorsunuz. Bu da vRAM sorununun olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. (vRAM hatası belirgindir. Yaklaşık hep aynı sürede hata verir.)

Yüksek sıcaklık ve PSU olabilir sebep.
Aşırı sıcaklıktan (85-96 derece gibi) olsa, anlık takip ederek anlayabilirsiniz.
PSU'dan olsa, sıcaklıklar düşükken de yapar. En basıt anlama yolu bu.

@Yetkin Yıldırım oyunda sıcaklıklar normal görünüyor ve siz bu sefer kapanmamadı- hata vermedi diyorsunuz. Bu da VRAM sorununun olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. (VRAM hatası belirgindir. Yaklaşık hep aynı sürede hata verir.)

Yüksek sıcaklık ve PSU olabilir sebep.
Aşırı sıcaklıktan (85-96 derece gibi) olsa, anlık takip ederek anlayabilirsiniz.
PSU'dan olsa, sıcaklıklar düşükken de yapar. En basıt anlama yolu bu.

Anladım çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı