Çözüldü Gigabyte H410M-H TPM 2.0 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gavka

Hectopat
RAM
12
İşlemci
i3 10100F
Bilgisayarı Windows 11 yükselttim ve Valorant'ta TPM 2.0 hatası veriryor ve anakart ayarlarımda hiçbir şey bulamadım.

Dosya Ekleri

• photo_2022-02-03_00-19-56.jpg
    photo_2022-02-03_00-19-56.jpg
    126,1 KB · Görüntüleme: 156
Çözüm
Arkadaşlar burası insanlara ezbere format atın, yok hemen Windows 10'a dönün, yok o hata zaten 11'de bu hata var gibi mesajlar yazacağınız bir platform değil.

Burası anakartın sitesine girip TPM 2.0 desteği var mı yok mu diye bakmayacaksanız hiç cevap yazmamanız gereken bir platform.

Darılmak yok. Amacımız sorunları çözmek, hasıraltı etmek değil.

BIOS güncellemesi ile TPM 2.0 varsayılan olarak açılacak:

Doğrudan F5 sürümüne geçebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürümü F5 olarak değiştirdim ama nedense hata yok olmadı.

Bilgisayarı Windows 11 yükselttim ve Valorant'ta TPM 2.0 hatası veriryor ve anakart ayarlarımda hiçbir şey bulamadım.

Sorunu kaç aydır arıyordum ve çözümüme yardımcı olan adımlar şunlar:
  1. Çalıştır'ı açıp "msinfo32" yazın ve buradan "Güvenli Önyükleme Durumu" ayarının açık olup olmadığına bakın.
  2. Sistemi kapatarak BIOS ayarlarına girin ve "Administer Secure Boot" sekmesine girin.
  3. "Enforce Secure Boot" ayarını "Enabled" yapın.
  4. Sonrasında F10'a basarak ayarları kaydedin ve çıkın.
Bende de aynı sorun oldu Windows 11'e geçince bayağı araştırdım, olmadı. Windows 10’a temiz kurulum yapmak zorunda kaldım. Sen 10 gün içinde format atmadan geçme hakkın varken geri dön Windows 10'a.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Arkadaşlar burası insanlara ezbere format atın, yok hemen Windows 10'a dönün, yok o hata zaten 11'de bu hata var gibi mesajlar yazacağınız bir platform değil.

Burası anakartın sitesine girip TPM 2.0 desteği var mı yok mu diye bakmayacaksanız hiç cevap yazmamanız gereken bir platform.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sürümü F5 olarak değiştirdim ama nedense hata yok olmadı.

Sorunu kaç aydır arıyordum ve çözümüme yardımcı olan adımlar şunlar:
  1. Çalıştır'ı açıp "msinfo32" yazın ve buradan "Güvenli Önyükleme Durumu" ayarının açık olup olmadığına bakın.
  2. Sistemi kapatarak BIOS ayarlarına girin ve "Administer Secure Boot" sekmesine girin.
  3. "Enforce Secure Boot" ayarını "Enabled" yapın.
  4. Sonrasında F10'a basarak ayarları kaydedin ve çıkın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı