Çözüldü Gigabyte H410M h V3 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omeraydn

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte H410M h V3 sıfır sistem kurdum.
i3 10100F.
8 GB Patriot 3200MHz.
Gameforce 500W 80+
1 GB 64 Bit ekran (test için)

Arkadaşlar, bu sistemde görüntü alamıyorum. 2400 MHz başka RAM denedim.
BIOS pilini çıkarıp bekledim 20dakika.
Power değiştirdim.
Görüntü alamıyorum yine.

Çözüm
Omeraydn hocam merhabalar. Nasıl çözdünüz sorunu?

Hocam merhaba. Nasıl çözdünüz sorunu?

Hocam, yukarıda da anlattığım üzere HDMI'den görüntü alabiliyordum ancak VGA'dan alamıyordum. BIOS'u güncelledim problem yine çözülmedi.

HDMI to VGA çevirici kullandım görüntü alabildim VGA'dan. İşletim sistemini kurdum. BIOS'ta VD-t diye bir ayar var. Onu enabled yaptım. Çevirici söktüm ve VGA'dan görüntü almaya başladım.

Anladığım kadarıyla yeni nesil anakartlar analog (VGA) sinyallerinde bu tarz problem çıkarabiliyor. Ancak digital (HDMI) sinyalleri sorunsuz iletiliyor.

Kısacası çeviriciyi takıp işletim sistemi ve sürücüleri yüklendikten sonra mı VGA oldu yoksa BIOS'taki VD-t ayarından sonra mı en son onu bilemedim. Neticede problem çözüldü şu an VGA görüntü alabiliyorum.
Test için aldığın ekran kartı bozuk ya da bağladığın kabloda problem olabilir.

Taktığım ekran kartı DDR3 sistemde kullanıyorum kabloda problem yok monitör değiştirdim.

Her şeyin düzgün takılı olduğunu emin olun.

Düzgün takılı. Kaç seferdir üzerinden geçiyorum.
4 GB 256 bit ekran kartı taktım ve HDMI ile görüntü alabildim. Ekran kartını mı desteklemiyor? Yoksa HDMI bağlantı mı gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktığım ekran kartı DDR3 sistemde kullanıyorum kabloda problem yok monitör değiştirdim.

Düzgün takılı. Kaç seferdir üzerinden geçiyorum.
4 GB 256 bit ekran kartı taktım ve HDMI ile görüntü alabildim. Ekran kartını mı desteklemiyor? Yoksa HDMI bağlantı mı gerek.
hocam merhaba. nasıl çözdünüz sorunu ?

Hocam merhaba. Nasıl çözdünüz sorunu?

Hocam, yukarıda da anlattığım üzere HDMI'den görüntü alabiliyordum ancak VGA'dan alamıyordum. BIOS'u güncelledim problem yine çözülmedi.

HDMI to VGA çevirici kullandım görüntü alabildim VGA'dan. İşletim sistemini kurdum. BIOS'ta VD-t diye bir ayar var. Onu enabled yaptım. Çevirici söktüm ve VGA'dan görüntü almaya başladım.

Anladığım kadarıyla yeni nesil anakartlar analog (VGA) sinyallerinde bu tarz problem çıkarabiliyor. Ancak digital (HDMI) sinyalleri sorunsuz iletiliyor.

Kısacası çeviriciyi takıp işletim sistemi ve sürücüleri yüklendikten sonra mı VGA oldu yoksa BIOS'taki VD-t ayarından sonra mı en son onu bilemedim. Neticede problem çözüldü şu an VGA görüntü alabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı