Gigabyte H410M-H v1.0 anakart ve i3-10100F işlemci görüntü vermiyor

Mehmet Perktaş

Hectopat
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi aldığım işlemci ve anakart herhangi yanlış giden bir şey olmamasına rağmen görüntü vermiyor.
Anakartın destek sayfasına gidip desteklediği RAM ve SSD/M2 listesine baktığımda bu parçalarla beraber almış olduğum RAM'i listede göremedim.
Acaba anakart aldığım RAM'i desteklemediği için mi görüntü alamıyorum.
Lütfen yorum ve fikirlerini benim paylaşarak yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ekran kartsız görüntü vermeyeceğini biliyorum 2 farklı ekran kartıyla denedim zaten.

Raminizin markası, kaç MHz olduğu, DDR kaç olduğunu yazar mısınız? Ayrıca bunlar da problem yok diyorsanız RAM'leri farklı slotta çalıştırmayı deneyibilirsiniz, lakin çalıştırmadan önce RAM'leri sınav silgisi ile silin.

Raminizin markası, kaç MHz olduğu, DDR kaç olduğunu yazar mısınız? Ayrıca bunlar da problem yok diyorsanız RAM'leri farklı slotta çalıştırmayı deneyibilirsiniz, lakin çalıştırmadan önce RAM'leri sınav silgisi ile silin.
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
3 Farklı Ram ve tüm slotları denedim. Sorunun anakartta/işlemcide yada sistemsel olduğunu düşünüyorum ben.

Son düzenleme:
aynı sorunu ben de yaşıyorum .2400 mhz ramler ile 10100f işlemcide aynı anakartta görüntü alamıyorumiki farklı ekran kartı denedim ve belirteyim anakartın kendi grafik yongası da var zaten o da görüntü vermiyor.

aynı sorunu ben de yaşıyorum .2400 mhz ramler ile 10100f işlemcide aynı anakartta görüntü alamıyorumiki farklı ekran kartı denedim ve belirteyim anakartın kendi grafik yongası da var zaten o da görüntü vermiyor.
Hocam ben ürünleri itopyadan aldım. İlk gönderdiğimde görüntü veriyor diyip bana geri gönderdiler. Ama hala görüntü yoktu 2. gönderdim ama bu sefer kendilerini kontrol etseler dahi direk yetkili servise göndermelerini söyledim kesinlikle benden kaynaklı bir sorun olmadığına eminim. 2 hafta oldu serviste 20 günlük servis süresinin dolmasını bekliyorum. Yetkili servise göndermelerini söylediğimde bana anakartın faturasının gözükmediği gibi salak saçma birşey söylediler halbuki anakart işlemci ve ram aynı faturada kesilmişti zaten işlemci ve rami faturada görüp anakartı görmemek çok garip ve saçma geliyor. İtopya ya artık hiçbir şekilde güvenmiyorum.

Geri
Yukarı