Gigabyte H510M-H sisteme hangi Hackintosh sürümü kurulur?

BigDVD

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 500GB Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 750
Anakart
Gigabyte H510M-H
İşlemci
Intel Core i5-10400F 2.9GHz LGA 1200
Merhaba:

Yukarıdaki yeni aldığım daha doğrusu yeni topladığım PC'ye hackingtosh kurmak istiyorum özellikle Big Sur veya daha bir üst sürüm kurulabilir mi? Çünkü kullanacağım program Logic Pro X'tir Big Sur'dan aşağısı sanırım bildiğim kadarıyla bu programı desteklemiyor bende sistemimi yeniledim sanal Mac kullanmaktan bıktım diyebilirim :)
Yukarıdaki belirttiğim sistem özelliklerine hangi Hackintosh kurulabilir kuruluyorsa neler gereklidir bana sade bir dilde anlatacak arkadaş yardımcı olursa çok memnun olurum. Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke danışsaydınız parçaları alırken. İşlemcinin dahili grafik birimi yok. Olsa bile 500 serisi anakartlarda tanıtılamıyor dahili grafik. Harici ekran kartın ise maksimum High Sierra destekliyor. Ancak OCLP ile Monterey ya da Ventura kurabilirsin. Ama Metal desteği çalışmayacaktır ekran kartının.

öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Aslında bu sistemi toplamayacaktım fakat ben işlemciyi birşeyin karşılığında aldım kendimce dedim hazır elimde işlemci var bende bütçeme uygun kasa vs anakart ram aldım o yüzden bu sistem böyle oldu aklımda aslında macbook almak vardı fiyatlar uçuk olduğu için buna yöneldim. Peki bu sisteme kuramaz mıyım? ekran kartını değiştirsem bir faydası olurmu? veya OCLP kurduktan sonra iyibir performans alırmıyım yani öneriniz nedir ne yapmalıyım?

Ekran kartını buraya göre alsan iyi olur.

Almadan önce yine de bize danış bence.

öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Aslında bu sistemi toplamayacaktım fakat ben işlemciyi birşeyin karşılığında aldım kendimce dedim hazır elimde işlemci var bende bütçeme uygun kasa vs anakart ram aldım o yüzden bu sistem böyle oldu aklımda aslında macbook almak vardı fiyatlar uçuk olduğu için buna yöneldim. Peki bu sisteme kuramaz mıyım? ekran kartını değiştirsem bir faydası olurmu? veya OCLP kurduktan sonra iyibir performans alırmıyım yani öneriniz nedir ne yapmalıyım?
Bütçe varsa uygun bir GPU olur. OCLP ile tam performans alamazsın maalesef. Gerçekten akıcılık vs için uygun bir model alsan iyi olur.

Peki bu sisteme kuramaz mıyım?
Kurabilirsin ama High Sierra kurarsın en fazla. Biraz eski bir sürüm. Metal API desteği olmadan OCLP ile Ventura kurabiliyorsun ama kurmanı önermem. Attığım linke bir bak oradan güzel bir ekran kartı seç. Almadan önce burada konu aç bir de.

Peki bu sisteme kuramaz mıyım?
Ekran kartını değiştirmene gerek yok aslında. Deneyip kendin test edebilirsin önce. Eğer sıkıntı yaşarsan değiştirebilirsin. Çok fazla sıkıntı yaşamazsın ve stabil bir sistem olur diye düşünüyorum. Kısaca ekran kartı için acil bir masrafa gerek yok. Monterey kurmanı öneririm. Eğer sorun yaşamazsan Venturaya yükseltebilirsin.

en fazla alabileceğim şu aşağıdaki modeller

GTX 760 Ti
GTX 760
bunlardan hehangi birini alsam sanırım sıkıntı olmaz gibi

sistemi mi satsam alayım da dizüstü bilgisayarımda var satılık hala ama bir şakilde satamıyorum :)

Şu ankinden farklı bir durum olmaz. Şu an Windows yanına kurmayı deneyebilirsiniz. Uyumlu bir kart istiyorsanız RX460, 470 ya da 480 bakabilirsin ikinci el. RX560, 570 ya da 580 de olabilir. Ama şu an bir denemeni öneririm. Kullanmak istediğin program GPU kullanmıyor ne de olsa. İşlemci gücüne ihtiyacı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı