Gigabyte H55M-UD2H anakart ile i3 530 overclock yapılır mı?

Freech

Hectopat
Arkadaşlar elimde Gigabyte H55M-UD2H anakart, i3 530 2.93GHz işlemci ve Kingston 1333MHz 2x2GB toplamda 4 GB RAM var. Ben bu anakartin özelliklerine baktım, overclock yapabiliyor. Şu an kullandığım soğutucu i3'ün orijinal stok soğutucusu. YouTube'da 4 GHz kadar çıktığını gördüm. Bilmiyorum doğru mudur, o yüzden buradayım ve sınırları zorlamak istiyorum. Eksik bir bilgi verdiysem söyleyin, yazayım. BIOS'ta hangi ayarları yapicagimi bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Anakartınız yeterli, termal macun yenilemeyi düşündünüz mü?

Arkadaşlar elimde Gigabyte H55M-UD2H anakart, i3 530 2.93GHz işlemci ve Kingston 1333MHz 2x2GB toplamda 4 GB RAM var. Ben bu anakartin özelliklerine baktım, overclock yapabiliyor. Şu an kullandığım soğutucu i3'ün orijinal stok soğutucusu. YouTube'da 4 GHz kadar çıktığını gördüm. Bilmiyorum doğru mudur, o yüzden buradayım ve sınırları zorlamak istiyorum. Eksik bir bilgi verdiysem söyleyin, yazayım. BIOS'ta hangi ayarları yapicagimi bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?
Sınırları zorlamak için iyi bir soğutucu al. Alamazsan bile en azından termal macun yenile derim. Diğer türlü işlemci aşırı ısınır.

Bir de 100 liraya anakartına uyumlu İ7 gücünde işlemciler var. OC ile uğraşmayıp direk bunu da alabilirsin.

Termal macun değiştirdim ya aslında benim için 2.93 üzerine çıkmak bile kârdir illa 4 olmak zorunda değil
Sınırları zorlamak için iyi bir soğutucu al. Alamazsan bile en azından termal macun yenile derim. Diğer türlü işlemci aşırı ısınır.

Bir de 100 liraya anakartına uyumlu İ7 gücünde işlemciler var. OC ile uğraşmayıp direk bunu da alabilirsin.
Duydum evet Xeon işlemcileri aslında alabilirim ama suanlik alamam ama aklımda. Gösterdiğiniz işlemci anakartim ile uygun mudur
+ Xeon 3470 de uyumlu diye biliyorum sanırım o daha güçlü uyumlumudur ?

Son düzenleme:
Termal macun değiştirdim ya aslında benim için 2.93 üzerine çıkmak bile kârdir illa 4 olmak zorunda değil

Duydum evet Xeon işlemcileri aslında alabilirim ama suanlik alamam ama aklımda. Gösterdiğiniz işlemci anakartim ile uygun mudur
+ Xeon 3470 de uyumlu diye biliyorum sanırım o daha güçlü uyumlumudur ?
X3470 bunun 3 yerine 3.5 GHz olan versiyonu. X3470 modeli de X3440 modeli de uyumludur.

Taman teşekkür ederim şimdi ben Overclock yapmak istiyorum biosta işlemci ayarlarını nasıl yapmalıyım
Çarpanı ve frekansı biraz arttırın. İşlemcinin hızı frekans X çarpan şekilde bulunur ona göre ayarla. Bir de işlemcinin voltajını az da olsa arttır ki o hızlara çıkabilsin.

Çarpanı ve frekansı biraz arttırın. İşlemcinin hızı frekans X çarpan şekilde bulunur ona göre ayarla. Bir de işlemcinin voltajını az da olsa arttır ki o hızlara çıkabilsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videodaki bios benimki ile aynı bu videodaki uygulanan şeyleri bende yapsam sıkıntı çıkar mı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videodaki bios benimki ile aynı bu videodaki uygulanan şeyleri bende yapsam sıkıntı çıkar mı ?
Her işlemci aynı değildir ve birebir aynı değerlerde çalışmayabilir. Bir de stok soğutucu ile 4.1GHz verirsen ciddi ısınma sorunları olur 😀

OC için hazır değer değil kendin deneyerek bulduğun değerleri gir. Yanlış denemelerin olabilir. Sorun olursa sistemi PSU düğmesinden kapatırsan BIOS üzerinde yaptığın düzenlemeleri geri alıp sistemi başlatır.

Bir de o videoda adam RAM ile de biraz oynuyor. Tavsiyem o ayarlarla oynama 😀

Arkadaşlar elimde Gigabyte H55M-UD2h anakart, i3 530 2.93GHz işlemci ve Kingston 1333MHz 2x2GB toplamda 4 GB RAM var. Ben bu anakartin özelliklerine baktım, overclock yapabiliyor. Şu an kullandığım soğutucu i3'ün orijinal stok soğutucusu. YouTube'da 4 GHz kadar çıktığını gördüm. Bilmiyorum doğru mudur, o yüzden buradayım ve sınırları zorlamak istiyorum. Eksik bir bilgi verdiysem söyleyin, yazayım. BIOS'ta hangi ayarları yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Bende i3 530 ve Gigabyte GA H55m S2H var ve bırak 4GHz'i 4.66 GHz de kullanıyorum ve stabil bir şekilde stock fan kullanıyor isen ısınma sorunu olabilir ben Snowman'in 6 bakır boru 3 fanlı bir soğutucusunu kullanıyorum Max 75 derece görüyor.

Geri
Yukarı