Gigabyte H610M-H yerine güncelleme önerisi

İşlemci, psu için gerek yok. Soğutma AM5 desteklemiyorsa onu da değiş.
herhangi bir sıvı soğutucu veya hava soğutucum yok, sadece kasa fanları mevcut. bir de tam tersi olması gerekmiyor mu, AM5 AMD yonga seti anakart değil midir?

12100F DDR5 sokete de takılıyor.

Eğer soğutmadan yana sorun yoksa evet RAM'leri değiştir.

DDR5 demiyorum, sen AM5 demişsin. Sorun orada, arkadaşın işlemcisi 12100F. LGA1700 soğutucu ve anakart bakmalı. Sen AM5 diyorsun.

LGA 1700 soket desteği olan intel yonga seti anakart almam gerektiğini biliyorum. Anakartı aldığımda mecburi değiştirmem gereken tek şey Ramler mi olacak?
Aynen öyle olacak.

Son düzenleme:
DDR5 demiyorum, sen AM5 demişsin. Sorun orada, arkadaşın işlemcisi 12100F. LGA1700 soğutucu ve anakart bakmalı. Sen AM5 diyorsun.

Aynen öyle olacak.
Tamam, peki hangi ürün veya modeli alayım, tavsiyeniz var mı? Ayrıca Ram olarak da şunları alsam iyi yapmış olur muyum?

5600MHz ve CL32. senin attığından daha iyi. Biraz daha çıkarsan(500-700 gibi) daha iyi bulunur ama bu RAM yeterlidir.
Teşekkürler. Gencergaming den hiç alışveriş yapmadım, bu siteye yabancıyım, daha önce Sinerji'den sorunsuz bir şekilde ekran kartı aldım ama, gencergaming isminden dolayı biraz mesafeli bakıyorum, sanki küçük ölçekli bilgisayar parçaları satan mağazalar gibi geliyor bana 🙂. Tereddütsüz alışveriş yapabilir miyim acaba bilmiyorum. Ayrıca anakart da önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
Yaparsın niye yapmayasın. Gayet güvenilir firma, korkun olmasın. Anakart hakkında pek bir bilgim yok. Şöyle DDR5, SSD gen4/5 (ne varsa), LGA1700, tasarımı hoş, B760 bir anakart iş görür ama bu konuda tecrübelilere danış.

tamam
Yaparsın niye yapmayasın. Gayet güvenilir firma, korkun olmasın. Anakart hakkında pek bir bilgim yok. Şöyle DDR5, SSD gen4/5 (ne varsa), LGA1700, tasarımı hoş, B760 bir anakart iş görür ama bu konuda tecrübelilere danış.
tamam teşekkürler

Geri
Yukarı