Gigabyte H61M-SP2V için RAM önerisi

Anakart: Gigabyte H61M-SP2V rev 2.2.

Kullandığım anakartıma 4x4 RAM takıp yükseltmek istiyorum. İnternette bulduğum RAM şu şekilde:

Kingston Value RAM 4 GB 1333MHz DDR3 RAM Kvr1333d3n9/4g KVR1333D3N9/4G.

Sizce herhangi bir uyumsuzluk sorunu olur mu, alacağım RAM'in sadece DDR3 1333 MHz olması yeterli mi? Taktıktan sonra BIOS ayarı yapmama gerek var mı?
Bu ramleri masaüstü bilgisayarımda ben de kullanıyorum.Anakart sayfasında desteklediğini söylüyor yüksek ihtimalle sorun çıkmaz.

Hocam CPU-Z ile kontrol edin. Memory ve SPD sekmelerine bakın. DDR3 RAM için voltaj değerleri önemlidir. 1.35 V ise DDR3L RAM almanız gerekiyor. Bellek türü, kapasitesi, frekansı,CL değerleri aynı olmasına özen gösterin.

Hocam CPU-Z ile kontrol edin. Memory ve SPD sekmelerine bakın. DDR3 RAM için voltaj değerleri önemlidir. 1.35 V ise DDR3L RAM almanız gerekiyor. Bellek türü, kapasitesi, frekansı,CL değerleri aynı olmasına özen gösterin.
CL değeri 9.0 Clocks Voltage 1.50 V olarak gözüküyor hocam
Hocam yani o belirttiğiniz RAM'ler işinizi görür fakat dikkat edin bu aralar piyasada sahte RAM'ler geziyor birkaç arkadaşın bunun hakkında konu açtığını görmüştüm.
Teşekkürler ilginiz için

Tamam hocam. Bu değerlere göre bellek seçin. DDR3L yazıyorsa almayın. Çünkü 1.35 V. Value RAM ise frekansı değişmeyen RAM demektir OC yapılmaz anlamındadır. Sizin için fazla önemli değil.

Tamam hocam. Bu değerlere göre bellek seçin. DDR3L yazıyorsa almayın. Çünkü 1.35 V. Value RAM ise frekansı değişmeyen RAM demektir OC yapılmaz anlamındadır. Sizin için fazla önemli değil.
Kıngston Valueram 4gb 1333mhz Ddr3 Ram Kvr1333d3n9/4g KVR1333D3N9/4G
aynı bu şekilde yazıyor hocam CAS hızı CL9 diye geçiyor

Tamam hocam. Uygundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı