Gigabyte H77M-D3H sisteme Mac yükleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BugraH4N

Hectopat
Grafik tasarım işi ile uğraşıyorum iş yerinde ki PC artık illallah dedirti isyan modundayım yani Mac alın desem komik gelecek. O yüzden bende PC'ye Mac yükleyebilir miyim diye düşünüyorum ama normalde kendi PC'im olsa düşünmem dalarım olursa olur olmasada. :D Ama işyerindeki PC olunca ve iş trafiğinde aksam mesaiye kalıp yapacağım için deneme şansım cok az + bu tür bi işe ilk defa kalkışacam yüzden güncel olmasa da bana aşağıdaki özelliklere sahip masaüstü PC'yi nasıl Mac yapacağıma dair döküman ve kurulum dosyaları lazım forumdaki bazı anlatımlardaki raw linkleri ucmuş bende risk alıp başka linkten indirip deneyemiyorum işi tek seferde bitirmem gerek :D yoksa beni oyarlar. İçimede hiç bir şey doldurmazlar. :D

İşlemci: İntel Core i7 3770
Anakart: Gigabyte H77M-D3H
BIOS: American Öegatrends
RAM DDR3 16GB
Ekrankartı Nvidia Quadro 4000
Seskartı: VIA

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi yönergeleri izledim ve boot ekranına gelmeyi başardım ama sonrasında önce bluetooth ile İlgili hata sonrasında ise ekran karışıp girilmez işareti ile kala kalıyorum. sonra desktop versiyonunu silip usb den laptop versiyonu ile deneyeyim ekran kartı exp leri olmadan dedim sonuç yine aynı forumda bi kaç başlıktaki yöntemleri denedim yine çıkamadım işin içinden.

bu arada clover dizinini bulamadığım için açtığım başlıkta bilmeden farklı resim sitesinden dolayı ban yedim 1 gün ondan farklı hesapla girmek zorunda kaldım

Duzenle olmadigi icin buraya yaziyorum olur ya biri acarsa gorsun usb portunun 2.0 oldugundan emin olun 3.0 da bluetooth hatasindan sonra yazilar okunmaz hale gelip ekranda girilmez simgesi cikiyor.

şu ana kadar sorunlar deryasıyla yüze yüze sabah 10 da başladığım kurulum maceramın sonuna geldim sayılır bi bootta ufak bi sıkıntım var oda sanırım cözülcek gibi en olmayacak sey ekran kartını tanıttım ama ethernet ve seste çakıldım internet fena yavasladı safariden mi bilemiyorum bide ses hiç yok

Dosya Ekleri

• 12169050_10153638434096308_1770707640_o son 1.jpg
    12169050_10153638434096308_1770707640_o son 1.jpg
    244 KB · Görüntüleme: 181
  • 12169050_10153638434096308_1770707640_o son 2.jpg
    12169050_10153638434096308_1770707640_o son 2.jpg
    171,9 KB · Görüntüleme: 176
Ses için şunu dene:
VoodooHDA
Ethernet yongan nedir?

şu an 3 adet sorunum kaldı
1-via seskartına driver tanıtamıyorum
2-boot bi sekilde usbsiz olmuyor
3-bu ctrl tuşu yerine windows tuşu ömrümü yedi :D

ethernet Atheros ama firefox kurunca düzeldi safari =ie imiş meğersem :D :D

şu sesle boot olayını bi çözeyim yeniden kuracam sonra sorunsuz kuruluma başlık :D denemediğim yöntem kalmadı tabi ne biliyorum ne deniyorum muamma :D

yukarıdaki çözüm işe yaramadı yada ben indirdim cift tıkladım hiç bişey olmadı sonra eayskext utilityle denedim yine olmadı

Ve yes ses çalıştı Ama sesi az cıkıyor ama cıkıyor en azından :D şimdi yine 2 sorunum var :D internet hala yavas arada hızlanıyor arada yavaslıyor stabil değil (ethernet Atheros ) ve hala boot konusunda bişey yapamadım en son efinin içindeki boot ve cloveri silip usbdekileri attım yine olmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı