Gigabyte M27Q vs ASUS27AQZ

Çetrefilli bir soru sordun. Nedenini açıklayayım hemen.
M27Q'nin Rev1 modeli ve Rev 2.0 modeli var. İlk çıkan modeli Ren 1.0'ın pixel formatı BGR'di. BGR formatından dolayı bazı yazılar ve metinler bozuk gözükebiliyor. Bu yüzden G27Q öneriyorduk. Fakat Rev 2.0 modelinde RGB'ye geciş yapmışlar.
Sıkıntı şu; Rev 2.0 modeli satılıyor mu, ülkemize geldi mi bilmiyoruz.
Sizin 8-10k arası önerdiğiniz Bir monitör varmı? 10k'dan biraz daha yüksek olabilir.

Sizin 8-10k arası önerdiğiniz Bir monitör var mı? 10K'den biraz daha yüksek olabilir.

MSI'da bir model vardı QD familyasından. Bir süredir stoklarda bulunmuyor. Bu yüzden Dell G2724D Monitör bu monitörü sıklıkla öneriyor.
İncelemesi gayet başarılı.

MSI'da bir model vardı QD familyasından. Bir süredir stoklarda bulunmuyor. Bu yüzden Dell G2724D Monitör bu monitörü sıklıkla öneriyor.
İncelemesi gayet başarılı.
Peki bütçemi 12k'ya kadar yapsam bunun harici güzel varmı.

Peki bütçemi 12K'ya kadar yapsam bunun harici güzel var mı?

MSI bunu öneririm. Bu monitörün QD'li hali yani Quantum Dot olan versiyonu stokta yok.
Bu da iş görür. Fakat bu bütçelere çıkmana gerek yok. Çünkü çağ atlatacak nitelik barındırmıyorlar.
Dell tavsiyemdir.
31 inç düşünürsen Dell G3223D Monitör bunu öneririm.

M27Q'yu tavsiye etmem. Rev1.0 BGR, Rev2.0 da RGB ugruna downgrade edilmis bir model. G2724D alirdim ikisi yerine de. Daha ucuz bir sey ariyorsan da XMMNT27HQ oneririm. G27Q ile ayni panel ama G27Q ile 120 Hz alabiliyorsun 10-bit, XMMNT27HQ ile 165 Hz alabiliyorsun, cunku G27Q DisplayPort 1.2 bant genisligine takiliyor ancak XMMNT27HQ takilmiyor, cunku onda DisplayPort 1.4 var.

M27Q'yu tavsiye etmem. Rev1.0 BGR, Rev2.0 da RGB ugruna downgrade edilmis bir model. G2724D alirdim ikisi yerine de. Daha ucuz bir şey ariyorsan da XMMNT27HQ oneririm. G27Q ile ayni panel ama G27Q ile 120 Hz alabiliyorsun 10-bit, XMMNT27HQ ile 165 Hz alabiliyorsun, cunku G27Q DisplayPort 1.2 bant genisligine takiliyor ancak XMMNT27HQ takilmiyor, cunku onda DisplayPort 1.4 var.

M27Q'yu tavsiye etmem. Rev1.0 BGR, Rev2.0 da RGB ugruna downgrade edilmis bir model. G2724D alirdim ikisi yerine de. Daha ucuz bir sey ariyorsan da XMMNT27HQ oneririm. G27Q ile ayni panel ama G27Q ile 120 Hz alabiliyorsun 10-bit, XMMNT27HQ ile 165 Hz alabiliyorsun, cunku G27Q DisplayPort 1.2 bant genisligine takiliyor ancak XMMNT27HQ takilmiyor, cunku onda DisplayPort 1.4 var.
Yani G2724D alın diyiyorsunuz onu alayım o zaman. ama bana birde hoparlör lazım kendi monitörümün hoparlörünü kullanıyorum.

MSI bunu öneririm. Bu monitörün QD'li hali yani Quantum Dot olan versiyonu stokta yok.
Bu da iş görür. Fakat bu bütçelere çıkmana gerek yok. Çünkü çağ atlatacak nitelik barındırmıyorlar.
Dell tavsiyemdir.
31 inç düşünürsen Dell G3223D Monitör bunu öneririm.
24 inç mi alsam hocam.

Son düzenleme:
2K ve 24 inç kolay bulunan bir monitör değildir. Bu Hz'de özellikle bir kopyası başka yok.
Önerdiğim AOC'u düşünürsen asla üzmez. Siz ne istiyorsunuz o önemli.
Dell G2724D istedim hocam bekliyorum.

Dell G2724D istedim hocam bekliyorum.
Hocam size birşey soracağım bu konuyla alakasız. Bende Gigabyte B450M K anakart ile Ryzen 5 5600G işlemci var. bios güncellemesi gerekirmi?

Hocam size bir şey soracağım bu konuyla alakasız. Bende Gigabyte B450M K anakart ile Ryzen 5 5600G işlemci var. BIOS güncellemesi gerekir mi?

Uyumlu ancak güncelleme gerekebilir. Anakartı sipariş ederken satıcıya söyleyin. Güncelleyip gönderiyor bazıları.

Yeni konular

Geri
Yukarı