Gigabyte M27Q vs Dell G2724D

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Selam,

Yaklaşık 2 haftadır monitör arayışındayım. Bu 2 monitör arasında kaldım. Elimde şu an 240 Hz Alienware bir monitör var fakat HDMI çıkışı 1.4 olduğu için PS5'te iğrenç bir performans sunuyor. Kullanım alanım hem PC hem de PS5 olacak. Tercihim 2K, 27 inç, 144+ Hz olması.

Gigabyte ve Dell arasında kaldım. Fakat sanırım Dell daha iyi ama Alienware Dell alt markası olduğu için bu markadan biraz soğudum. Sizce hangisini almalıyım?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
M27Q Rev1.0 BGR subpixel layout kullandigi icin hosuna gitmeyebilir, oyunda ne kadar RGB-BGR farkini hissedersin gerci orasi ayri. Ama ClearType destegi olmayan her yazi/metin iceren uygulamada veya profesyonel editorlukte rahatsiz edici bir gorunum gozlemleyebilirsin.

Rev2.0 ise direkt olarak RGB subpixel upgradei disinda downgrade edilmis bir model.

G2724D ikisi yerine de daha mantikli bir secim olur.

M27Q Rev1.0 BGR subpixel layout kullandigi icin hosuna gitmeyebilir, oyunda ne kadar RGB-BGR farkini hissedersin gerci orasi ayri. Ama ClearType destegi olmayan her yazi/metin iceren uygulamada veya profesyonel editorlukte rahatsiz edici bir gorunum gozlemleyebilirsin.

Rev2.0 ise direkt olarak RGB subpixel upgradei disinda downgrade edilmis bir model.

G2724D ikisi yerine de daha mantikli bir secim olur.
Dell markası beni çok hayal kırıklığına uğrattı. O kadar "Gaming" segmenti altında Alienware adında alt marka çıkarıyorlar ve HDMI desteği 1.4??? PS5'de Fifa 24 oynarken resmen 30 fps gibi oyun. Salondaki 4K televizyonda oynamak daha akıcı şaka gibi. Durduk yere beni 10.000 TL'den ettiler.

Ama istatistikler ve karşılaştırmalara baktığımda evet DELL daha önde fakat yine de kafamda bazı soru işaretleri oluyor istemsiz..

Dell markası beni çok hayal kırıklığına uğrattı. O kadar "Gaming" segmenti altında Alienware adında alt marka çıkarıyorlar ve HDMI desteği 1.4??? PS5'de Fifa 24 oynarken resmen 30 fps gibi oyun. Salondaki 4K televizyonda oynamak daha akıcı şaka gibi. Durduk yere beni 10.000 TL'den ettiler.

Ama istatistikler ve karşılaştırmalara baktığımda evet DELL daha önde fakat yine de kafamda bazı soru işaretleri oluyor istemsiz..
Buradan PS destegine bakabilirsin.

Buradan PS destegine bakabilirsin.
Sanırım DELL alacağım biri gelip beni ikna etse çok hoş olurdu ahahaha 😅

Sanırım DELL alacağım biri gelip beni ikna etse çok hoş olurdu ahahaha 😅
Guzel monitor icin ikna edilmene gerek yok kaliteli monitor gordugunde yapman gereken tek sey karti cuzdandan cikarip sihirli tuslara basmaktir.

Geri
Yukarı