Dell 27" S2721DGF vs Gigabyte 27" M27Q

Bütçe
3600

Daggerspell

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, 3600 TL bütçem var. İki monitörü gözüme kestirdim. M27Q'de text kalitesi inanılmaz kötü gözüktüğü için biraz Dell'den yanayım. Sizin görüşlerinizi ve bu bütçede varsa önerilerinizi almak isterim. MSI GE76 Raider laptop ile kullanacağım, hangi kablo ile kullanmam gerekiyor bilmiyorum. Bu konuda da yardımınızı bekliyorum. 2K-144Hz+ bir monitör önerisi olan varsa yine alabilirim.

Çok teşekkürler şimdiden.
Dell
M27Q

Son düzenleyen: Moderatör:
M27Q Rtings'in text clarity testinden 7.5 puan almış ki bu kötü değil, ortalama. Siz canlı mı gördünüz?

M27Q Rtings'in text clarity testinden 7.5 puan almış ki bu kötü değil, ortalama. Siz canlı mı gördünüz?
Hayır, AmazonUS'deki yorumlara biraz baktım herkes textlerin çok kötü göründüğünü söylüyor. Reddit'de yine bu şekilde. Siz ne düşünüyorsunuz m27q daha mı iyidir?

Dell kalitesi bambaşka. Özellik olarak denk monitörler ben tercihimi S2721DGF'dan yana kullanırdım. Ayrıca S2721DGF, NVIDIA'nın sitesinde açıklanmış olduğu G-Sync Compatible onaylı bir monitör.

Hayır, AmazonUS'deki yorumlara biraz baktım herkes textlerin çok kötü göründüğünü söylüyor. Reddit'de yine bu şekilde. Siz ne düşünüyorsunuz m27q daha mı iyidir?
Hmm, anladım. Biraz şans işi o zaman.

DELL'in kontrast'ı biraz daha düşük, ayrıca black uniformity olarak da zayıf olduğundan pek kaliteli siyahlar vaat etmiyor. Karanlıkta kullanacaksanız üzebilir. GIGABYTE de çok tatmin etmeyecektir bu konuda ama DELL'den daha iyi.

Ama renk derinliği olarak avantajı var. GIGABYTE 8 bit iken DELL 8 bit + FRC.

Bunun dışında ikisinin de muazzam renk gamutları var, fakat GİGABYTE bir tık daha yüksek.

Ve onların dışında epey benzerler. İkisi de renk ve hız olarak üzmeyecektir. Gönlünüz rahat olsun.

Eğer karanlıkta kullanmayacaksanız hem yazı netliği hakkında söylediklerinizden, hem de renk derinliğinden DELL önerebilirim.

Ben de seçtiğiniz Dell monitörün bir alt segmenti olan S2721HGF Modelini kullanıyorum. Renkleri oldukça canlı ve kaliteli. Monitörün kendi programı üzerinden parlaklık, kontrast ve renk modu ayarlanabiliyor. FPS, Moba-Rts, Sports game, Rpg game gibi oldukça fazla renk modu mevcut.

Selamlar arkadaşlar, 3600 TL bütçem var. İki monitörü gözüme kestirdim. M.27Q'de text kalitesi inanılmaz kötü gözüktüğü için biraz Dell'den yanayım. Sizin görüşlerinizi ve bu bütçede varsa önerilerinizi almak isterim. MSI GE76 Raider laptop ile kullanacağım, hangi kablo ile kullanmam gerekiyor bilmiyorum. Bu konuda da yardımınızı bekliyorum. 2K-144Hz+ bir monitör önerisi olan varsa yine alabilirim.

Çok teşekkürler şimdiden.
Dell
M27Q

Dell kalitesinden şaşmayın derim.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Son sorum, MSI GE76 kullanıyorum hangi kabloyu kullanmamı önerirsiniz?

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Son sorum, MSI GE76 kullanıyorum hangi kabloyu kullanmamı önerirsiniz?
Efendim Laptopunuzda normal boyutta olan (mini olmayan) Display Port girişi var mı? Çünkü 2K 165Hz'i HDMI olarak sadece 2.1 verebiliyor ve iki monitörde de HDMI girişleri 2.0 neslinde. İki monitörün kutusunda hem Display Port kablosu, hem de HDMI kablosu geliyor. Laptopunuzda normal Display Port girişi varsa kutu içerisinden çıkan Display Port Kablosu ile kolayca bağlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı