Gigabyte M68MT S2 BIOS'ta Overclock İle İlgili Bir Şey Olmaması

Touh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar merhabar. Ben AMD işlemciye sahibim ve voltajsiz overclock yapmak istiyorum ancak soyle bir sorun var: BIOS'a girdiğimde overclock ayarlarini bulamiyorum. Advanced'e giriyorum. Her yere giriyorum ancak CPU overclock ile alakali bir sey yok. Sadece cekirdek acmak icin ayar var, o da olmuyor. Cekirdek stabil calismadigi icin Windows onarim yapiyor. Bilen arkadaslar varsa lutfen yardimci olsunlar. * AMD Athlon(tm) x3 450 3.2 GHz İşlemci
* Gigabyte M68MT S2
* Nvidia Geforce 9800 GT 1 GB 256 bit
* RAM 1333 MHz 4+2 6 Gigabyte
* 420W Guc kaynagi

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir anakart olduğu için pek emin değilim ama sanırım anakartınız OC desteklemiyor.

Arkadaşlar. Bende de aynı anakart var. AMD Athlon II X3 460 işlemcinin çekirdeğini bu abakartta nasıl açabilirim?

Gigabyte için olan easytune 6 (ET6) yı indirerek çekirdeği açabilirsin. Ben yaptım ancak olmadı. Windows gelmedi. Ama unutmaki çekirdeği açtıktan sonra işlemcinin güç tüketimi yanlış bilmiyorsam 95 Watt'tan 125 Watt'ta yükseliyordu. PSU'nun buna yeteceğinden emin ol.

Gigabyte için olan easytune 6 (ET6) yı indirerek çekirdeği açabilirsin. Ben yaptım ancak olmadı. Windows gelmedi. Ama unutmaki çekirdeği açtıktan sonra işlemcinin güç tüketimi yanlış bilmiyorsam 95 Watt'tan 125 Watt'ta yükseliyordu. PSU'nun buna yeteceğinden emin ol.
Teşekkür ederim arkadaşım. Psu sorun değil. Bu zamana kadar hep biostan açmayı denemiştim. Demek ki yanlış yapıyormuşum. Eski asus m5a78l-m lx anakartımla açıyordum fakat işlemci ısısı, kule tipi 3 fanlı bir işlemci soğutucusu kullanmama rağmen boşta 20 dereceden 50 dereceye fırlıyordu. Umarım bu anakatla aynı sorunu yaşamam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı