Çözüldü Gigabyte MA78GM-S2H USB Boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Cihazın RAM miktarını 7GB yaptığım için 64 bit Windows kurmam gerekiyor.
USB belleği hem BIOS'tan hem de açılırkenki menüden seçmeme rağmen cihaz harddiskteki Windows'u açıyor. Harddiski çıkarınca olan da resimdeki ekranın sonsuza kadar kalması. Sistem USB belleği görüyor ama Boot etmiyor. Kurulum işlemini Windows üzerinden USB belleği çalıştırarak yaptığım zamanda kurulum normal giderken Windows yüklenemedi hatası alıyorum. BIOS güncellemesi de yapamıyorum aynı sorun yüzünden.

USB bellekte Win10 32/64 bitlik versiyonları kurulu ve şuana kadar hiç sorun çıkarmamıştı.
Başka USB'de denedim sanırım kendime CD okuyucu bulup CD'den kurulum yapmak zorunda kalacağım.

20170714_232957.jpg

Çözüm
USB belleği FAT32 olarak formatla linkte verilen dosya ile bootable USB'yi hazırlayın. 2.linkte verilen f12b bios dosyasını indirip dosyaları sökün ve USB belleğe atın, HDD bağlantı kablolarını söküp USB belleği takın. Sistem boot edilebilir bir dosya arayacak ve win98 dos dosyaları ile boot edecek. Boot ekranı gelince autoexec veya autoexec.bat yazıp enterlayın. Sistem biosu güncelleyecek. Bir sorun olursa beni etiketleyin.
USB Bellek Bootable Yapma Rehberi
GA-MA78GM-S2H (Rev. 1.0) | Anakart - GIGABYTE
USB belleği FAT32 olarak formatla linkte verilen dosya ile bootable USB'yi hazırlayın. 2.linkte verilen f12b bios dosyasını indirip dosyaları sökün ve USB belleğe atın, HDD bağlantı kablolarını söküp USB belleği takın. Sistem boot edilebilir bir dosya arayacak ve win98 dos dosyaları ile boot edecek. Boot ekranı gelince autoexec veya autoexec.bat yazıp enterlayın. Sistem biosu güncelleyecek. Bir sorun olursa beni etiketleyin.

Çözüm
Deneyeceğim, şu an evde değilim ama en kısa zamanda sonucu söylerim bu arada Boot sorunu Windows kurarken de oluyor.

@parrhesia sen benim kaç gündür çözemediğim sorunumu çözdün. Helal olsun :like:

BIOS güncellenince Windows'ta kurabilir oldum vallahi üzerimden büyük yük kalktı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı