Gigabyte P43T-ES3G Sistem OS X Desteği

Sephinroth

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, linux işletim sistemine geçmek istiyorum fakat emin olamadığım ve sormak istediğim bir kaç soru var, yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle PC hakkında bilgi vermek istiyorum.

CPU : Intel Core 2 Quad Q6600
Socket : 775 LGA
Mainboard : Gigabyte P43T-ES3G
Chipset : P45/P43/G45/G43
RAM : 4 GB
VGA : AMD Radeon HD 7800 Series
Audio : Creative Fatal1Ty X-Fi
Lan : Realtek PCIe GBE Family Controller

Soru 1 : Bilgisayar donanımım yukarıdaki gibidir, linux işletim sistemini destekler mi , destekliyorsa hangi versiyonu kurmam gerekli ?

Soru 2 : Kullanmış olduğum donanımların Driver ları mevcut mu, kurulumda veya kurulumdan sonra herhangi bir sorun yaşar mıyım ?

Soru 3 : Çift monitör kullanıyorum, linux işletim sistemin de aynı şekilde sorunsuzca kullanmaya devam edebilir miyim ?

Soru 4: Kullanmış olduğum standart bir kaç program var ( Photoshop, Emeditor, ) bu programların linux versionu var mı, yok mu emin değilim ama EMU yardımı ile kullanabilir miyim ?

Umarım konuyu doğru bir yere açmışımdır, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
kusura bakmayın, konuyu yazarken kafamın içerisine bir taraftan OS X olmazsa linux'a mı geçsem diye düşünüyordum altarnatif olarak, OS X yazacağıma, Linux yazmışım. Amacım IOS'için uygulama yazmak, tabi Apple kuralı da IOS'lara uygulama yazmak için MAC istemesi, bu sebebten dolayı OS X kurmak istiyorum eğer sistemim uygunsa.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı