Gigabyte P450B 450W vs EVGA White W2 500W

Dostum ne kadar ekmek o kadar köfte. Bütçen artıyorsa tabii ki daha iyileri bulunur ama 750 TL ile sınırlıysan attıklarının içinde en iyi seçenek Gigabyte modeli. Sistemin için de W olarak yeter.

Diyorsan ki 1000 liraya çıkabilirim. Corsair'in bu modelini kaçırma.

Yok hocam o kadar çıkamam.
Korumalarına baktım diğer 3 ürün 4 5 tane koruması varken Gigabyte da 6 tane koruma vardı ve 80+ sertifikası da var.

Yok hocam o kadar çıkamam.
Korumalarına baktım diğer 3 ürün 4 5 tane koruması varken Gigabyte da 6 tane koruma vardı ve 80+ sertifikası da var.

Her şey koruma demek değil ama diğerlerinin arasında yine de bir artı tabii.

860'a çıkabilirsen bu FSP modeli iyidir.

@NuriBerk yukarida attığınız ürünler içinde birbirine kıyasla en uygunu CV450 gibi duruyor. Yapı olarak Gigabyte P-B'ye benzer, ikisi de grup regulasyonlu üniteler, girişteki kapasitörler aynı kalitede lakin CV450'nin ikinci taraftaki kapasitörleri daha kaliteli ve P-B'ye gore daha iyi ripple ve geçici yanıt değerlerine (P-B bu konularda başarısız bu arada) sahip, APU benzeri düşük güç tüketen sistemler için düşünülebilir ama bunlar dışında kullanmak için pek de tercih edilebilir değil.

Bu arada bu model de bir secenek;

Üstteki modeli arada paylaşmışsınız gözümden kaçmış, en uygunu bu olur gibi.

Son düzenleme:
@NuriBerk yukarida attığınız ürünler içinde birbirine kıyasla en uygunu CV450 gibi duruyor. Yapı olarak Gigabyte P-B'ye benzer, ikisi de grup regulasyonlu üniteler, girişteki kapasitörler aynı kalitede lakin CV450'nin ikinci taraftaki kapasitörleri daha kaliteli ve P-B'ye gore daha iyi ripple ve geçici yanıt değerlerine (P-B bu konularda başarısız bu arada) sahip, APU benzeri düşük güç tüketen sistemler için düşünülebilir ama bunlar dışında kullanmak için pek de tercih edilebilir değil.

Bu arada bu model de bir secenek;

Üstteki modeli arada paylaşmışsınız gözümden kaçmış, en uygunu bu olur gibi.

Dün 13.00 ila 14.00 arası siparişi vermiştim
Ve kargo bugün neredeyse gelecek
Bu Gigabyte modeli beni üzmez değil mi?

Dün 13.00 ila 14.00 arası siparişi vermiştim
Ve kargo bugün neredeyse gelecek
Bu Gigabyte modeli beni üzmez değil mi?

Sisteminiz nedir? PSU kapasitesine göre az güç tüketen bir sistem ise idare edebilir. Ama yarı kapasitenin üstüne çıkıyorsa, uzun vadede sağlıklı olmayabilir. Yüke girdikçe değerleri kötüleşen bir model.

Sisteminiz nedir? PSU kapasitesine göre az güç tüketen bir sistem ise idare edebilir. Ama yarı kapasitenin üstüne çıkıyorsa, uzun vadede sağlıklı olmayabilir. Yüke girdikçe değerleri kötüleşen bir model.

Ryzen 5 5600G
8 GB RAM daha sonra 8 daha ekliyicem
B450 anakart
500 GB M.2 SSD
Daha sonra RX 6500 XT takacağım

Son düzenleme:
Hocam konuyla alakasız ama 4500 TL'ye GTX 1660 Super buldum alınır mı?
PNY marka Hepsiburada üzerinden

2500-3500 arasına ikinci el bulabilirsin 1660süper/1660ti. Hatta ikinci el almayı düşünürsen o fiyata rx6600/6600xt/rtx3060/rtx 2060 alabilirsin. İllaki sıfır kart istiyorsan ve biraz daha koyup RX6600 alamıyorsan alınabilir.

2500-3500 arasına ikinci el bulabilirsin 1660süper/1660ti. Hatta ikinci el almayı düşünürsen o fiyata rx6600/6600xt/rtx3060/rtx 2060 alabilirsin. İllaki sıfır kart istiyorsan ve biraz daha koyup RX6600 alamıyorsan alınabilir.

Yok Hocam 2. El almayacağım
RX 6600 de biraz pahalı bütçeme
1 ay sonra RX 6500 XT'ler 4000 TL seviyesini geçebilir gibi çünkü pahalilanmaya basladilar
Eğer aynı fiyata kalırsa ve o modelde herhangi bir sorun yoksa almayı düşünüyorum
RX 6500 XT ile arasında bayağı fark var

Yeni konular

Geri
Yukarı