Gigabyte P750GM neden alınmamalı?

Bu ürün hazır sistemle beraber geldi. 750w 80+ Gold full modüler görünce çok düşünmeden aldım fakat hata etmişim. Sizce 3070+5800X sistem ile kullanırken bir sorun yaşatır mı? Yeni bir tane almak çok gerekli midir yoksa bu beni götürür mü? @kandes2 @HABAR

Sizi götürür.
Elektrik kesintisinde parçalara 0.7 ms yanlış voltaj gönderiyor fakat kabul edilebilir bir değer.
Koruma özellikleri kötü, o sıkıntı çıkarabilir ama kolay kolay sorun olacağını sanmıyorum.
Tabii değiştirseniz iyi olur.

Daha birkaç gün önce sipariş vermiştim fiyatının uygunluğundan ve benim ITX kasama sığmasından. İade talebi oluşturdum. Gelince iade edeceğim. Onun yerine FSP Hydro G Pro 750 sipariş vereceğim.

Merhaba, bu ürünü 3 hafta kadar önce İtopya üzerinden 600 küsur liraya almıştım. Sistemimin tükettiği güç şu an da fazla değil (pcpartpicker sitesine göre 389W) fakat sistemi ileride yükseltmeyi düşünüyorum. Bugün gamersnexus YouTube kanalındaki bu (ve P850GM) güç kaynaklarıyla ilgili bir video gördüm ve test ettikleri güç kaynaklarının yarısının öldüğünden bahsetmişler. Şu an kararsız kaldım, 3 haftayı geçtiği için iade hakkım da yok sanırım. Ne yapsam bilemedim... Güç kaynağı ölürse büyük ihtimal ayıplı ürün hakkım çıkar ama sistemin diğer parçalarını öldürürse büyük bir sıkıntı, sanırım Gigabyte diğer hasarı karşılamaz.

Yükseltmeyi düşündüğüm sistemin ana parçaları şu şekilde, 3060 Ti, 5600X, X570-A Pro. Yine tahmini olarak güç tüketimi 400W'ın altında yani 750W'lık bir güç kaynağı için çok sıkıntı olmaması gerekiyor diye düşünüyorum ama emin olamadım...

Yeni konular

Geri
Yukarı