Gigabyte P750GM'yi değiştirmeli miyim?

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar, hazır bir sistem aldım, sistemde de bu PSU kullanılıyor. Sistemin linki bu:

Ben bu PSU hakkında söylenilenleri duymamıştım orta seviye vs. sanıyordum ancak çok kötü olduğu söylendi, sizce bu yeterli olmaz mı? Değiştirmem kesinlikle gerekli midir?

Değiştirmek istiyorum ben de, ancak 3070 ve 5800X için 750W'ın üstüne çıkması çok zor olduğundan şu anlık çok acil değiştirmemi gerektiren bir durum var mı? Ayrıca sistemi aldığım yerde şu PSU'lar var. İletişime geçip hangisiyle değiştirmelerini istesem iyi olur? Bu üçü arasından hangisi daha iyidir?

CORSAIR CX750F RGB 750W 80+ Bronze​

ASUS TUF GAMING 750B 750W 80+ Bronze​

COOLER MASTER MWE 850W 80+ Gold V2​

Bence de öyle, peki diğer iki 750W'lıkları şu an bulunan yerine değiştirmek iyi olur mu? O ikisi arasından hangisi daha iyidir? 850W olan ile aralarında fiyat farkı var sonuçta.

MWE Gold V2 aralarında en iyisi.

İmkanınız varsa FSP Hydro G/Hydro G Pro, RM750/RM850 bakabilirsiniz.
Belirttiğim gibi, eğer site ile görüştükten sonra değiştiremezsem hydro g veya bequiet gibi diğer markalardan kendim alacağım bir süre sonra ya da hazır bulunanı kullanmaya devam edeceğim. Ancak maalesef sitede bu üçü dışında bulunmadığı için attığım 3lüde bulunan 750W'lıklar arasında hangisiyle değişmem mantıklı olur?
Sormuştum fakat bir daha sorayım ayrıca, 3070 + 5800X kullandığım için 750W'ı çok göreceğini sanmıyorum. P750GM kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olur mu?

Hala değiştirme imkanın varken bu şansını kullan derim. O PSU kötü üne sahip olduğundan kullanmayı düşünürsen sonrasında ölü fiyatına satmak zorunda kalabilirsin. Seçeneklerden elindekini CX750F ile değiştirip iyi fiyata sattıktan sonra bunu alabilirsin.

Son düzenleme:
Hala değiştirme imkanın varken bu şansını kullan derim. O PSU kötü üne sahip olduğundan kullanmayı düşünürsen sonrasında ölü fiyatına satmak zorunda kalabilirsin. Seçeneklerden elindekini CX750F ile değiştirip iyi fiyata sattıktan sonra bunu alabilirsin.
Değiştirme seçeneğim yok aslında, değiştireceklerini sanmıyorum fakat yine de iletişimi bir arayıp değiştirmeyi talep edeceğim. Stoklarında yalnız bu üç PSU bulunuyor ondan bunları yazdım yoksa sistem sayfasında değiştirme gibi bir seçenek yok. Eğer değiştiremezsem de gelen ürünü satabildiğim bir fiyattan satıp başka bir ürün alacağım mecbur.
Bu arada değiştirecek olursam ya bu attığınız ürünü ya da FSP Hydro G düşünüyordum zaten. O zamana stoklara gelmiş olursa XPG Core Reactor veya RM750 de olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı