Gigabyte Radeon RX 6600 alınır mı?

Tamam bu ikisi arasından Sapphire Pulse desek bir de şunu sormak istiyorum; MSI Mech RX 6600 model de bazen 5900 TL'ye düşüyor bunu beklemeli miyim? Yoksa bu ikisi arasından yine Pulse mı?

Pulse daha iyidir. MSI modelinde sorun var diye duymuştum.

MSI'ı beklemeye gerek falan yok. RX 6600 fazla ısınan bir kart değil zaten, söylediğim gibi overclock yapmayı düşünmüyorsan Sapphire al. Ben Sapphire RX 6600 kullanıyorum, MPT ile karta 170W güç çektiriyorum, Core clock 2850, Memory clock ise 1900 MHz olarak kullanıyorum. Ekran kartı %80 fan hızında, kasanın ön kapağı açık şekilde RDR2'de 78-79 derecelerde geziyor. Hotspot ise 104-105 derece civarlarında. Benim yaptığım gibi bir O.C yapmayı düşünüyorsan ASUS veya Gigabyte alabilirsin. Stok kullanacaksan çok düşünme, Sapphire al geç.
Sesi nasıl peki hocam? Msi aynı modelin 6500 xt olanını kullanıyorum ve rahatsız edici bir sesi oluyor yük altında. Normalde OC yapmam fakat ilerleyen dönemlerde yeni oyun veya uygulamalar için lazım olabilir OC yapınca çok mu ısınır? Kasam Dark Maxima v20.

Sesi nasıl peki hocam? MSI aynı modelin 6500 XT olanını kullanıyorum ve rahatsız edici bir sesi oluyor yük altında. Normalde OC yapmam fakat ilerleyen dönemlerde yeni oyun veya uygulamalar için lazım olabilir OC yapınca çok mu ısınır? Kasam Dark Maxima v20.

Hocam normal AMD üzerinden yaptığınız overclock ile fazla ısınmıyor kart. Normalde en fazla 120W güç çektirebiliyorsunuz karta. Ben MPT ile bu sınırı 170'e çıkarttım. Bu sebeple fazla ısınıyor benimki. Fan hızı %70-75'i geçtiği zaman rahatsız edici bir ses gelmeye başlıyor. Zaten stok veya AMD ayarlarından Overclock yaptığınız zaman fan hızı bu kadar artmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@Mekasva33

@Mekasva33

Amazon jpden alım satım zamanı çok aldım sattım ASRock challenger Pulse Mech 6600 ve MSI Aero 3060 en kötüsü Mech'di ve çok da şikayet okumuştum sonrasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı