Gigabyte RTX 2060 bakım için garantiye gönderilir mi?

Hocam şimdi ben bunu yollasam ısınma diye. Yanına ne bileyim not falan eklesem FPS düşüşleri yaşıyorum vs. yapacakları başka bir şey olur mu?
FPS düşüşü yüksek ısıdan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, termal macun yenilerlerse ki bunu siz de yapabilirsiniz( garanti kapsamını bilmiyorum.) kart yüksek derecelere çıkmazsa yeniden yüksek bir performans elde edebilirsiniz bence. Çünkü bir ekran kartının ömrü temiz kullanılırsa 7-8 yıl gider diye biliyorum. Bu kadar kısa sürede performans düşüşünün tek kaynağı yüksek ısı olmalı.

Muhtemelen bir şey yok diye geri yollarlar. Çünkü sıcaklık değerleri çok yüksek değil. Nvidia'ya göre maksimum sıcaklık değeri 88 derece RTX 2060'ın.

1.jpg

FPS düşüşü yüksek ısıdan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, termal macun yenilerlerse ki bunu siz de yapabilirsiniz( garanti kapsamını bilmiyorum.) kart yüksek derecelere çıkmazsa yeniden yüksek bir performans elde edebilirsiniz bence. Çünkü bir ekran kartının ömrü temiz kullanılırsa 7-8 yıl gider diye düşünüyorum. Bu kadar kısa sürede performans düşüşünün tek kaynağı yüksek ısı olmalı.
Vidalarını ben açarsam garanti dışı kalıyor maalesef. Bunlara minnet edeceğime kendim yaparım ama ne yazık ki garanti dışı kalma söz konusu. İşin garip yanı da FPS düşüşlerini ben bir kez daha yaşamıştım. Format atarak düzeltmiştim.
Muhtemelen bir şey yok diye geri yollarlar. Çünkü sıcaklık değerleri çok yüksek değil. Nvidia'ya göre maksimum sıcaklık değeri 88 derece RTX 2060'ın.

Eki Görüntüle 877005
Peki FPS düşüşlerine ne demeli? FPS'in düşük olduğunu belirterek yollasam herhangi bir şey yaparlar mı?

Vidalarını ben açarsam garanti dışı kalıyor maalesef. Bunlara minnet edeceğime kendim yaparım ama ne yazık ki garanti dışı kalma söz konusu. İşin garip yanı da FPS düşüşlerini ben bir kez daha yaşamıştım. Format atarak düzeltmiştim.

Peki FPS düşüşlerine ne demeli? FPS'in düşük olduğunu belirterek yollasam bunun için yollarsam herhangi bir şey yaparlar mı?
Belki güç kaynağında sıkıntı olabilir ama emin değilim. Sen tüm kasayı yolla bence.

Sorununuz direk olarak gözle görülür ve büyük bir şey olmadığı için herhangi bir sorunu yok diyerek direk size geri yollarlar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı