Gigabyte RTX 2060 ekran kartına sıvı soğutma yapmak istiyorum

Sueqraa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Harry Potter'a tapıyorum.
Gigabyte RTX 2060 OC modelini kullanıyorum. Bilen vardır, ufak tefek, güçlü ama bir o kadar da ısınan bir seri. Isı değeri GPU Tweak II, MSI Afterburner gibi yazılımların bana sınır olarak sunduğu 83 dereceye geliyor ve kart 40-50MHz kısarak daha fazla ısınmayı önlüyor (fanlar %100).Şimdi benim halihazırda zaten bir sıvı soğutma fantezim var, ilk başta NZXT Kraken G12 ile bir şeyler yapmak istedim, birkaç inceleme gezerken aynı kart ile kullanan bir adam gördüm ve arka plaka yüzünden aparat yamuk duruyordu, simetri hastası olarak beni çok rahatsız etti. Ben de farklı sıvı soğutma aparatlarına bakmak istedim ama hep Custom sıvı soğutma ürünleri gördüm. Bildiğiniz, pahalı olmayan aparat var mı acaba?

Not: Kartımın ısınması beni rahatsız etmiyor, tek derdim sapıkça hayran olduğum sıvı soğutmalı GPU'lardan birine aparat vasıtası ile sahip olmak.
+Ek soru: Ekran kartımın ısı limitini yükseltince voltajı da yükseltiyor yazılımlar, voltajı yükseltmeden ısı sınırını 83 yerine 85 yaparsam ne olur?

Türkiye'de satan çok az yer var. Olsa bile 2000 TL'den başlıyor.

Grafik kartı fiyatı tutar gereksiz bir masraf olur.

Geri
Yukarı