Ekran kartına sıvı soğutma takmak

Murat Özcan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartları için sıvı soğutma blokları ile karşılaştım. Kartın kendi soğutmasını çıkartıp bu tarz soğutma yapmak ne kadar sağlıklı sizce ?

gtx1080-3.jpg

Çok iyi olur ancak sadece bunu takmakla olmuyor gerekli diğer ekipmanları( radyatör, boru, pompa, rekor, rezervuar) edinmek gerekli.
@er36po Hocam bu konuda çok deneyimlidir ona sorularınızı sorabilirsiniz.

O tarz bir blok, denildiği gibi, gerekli ekipmanlarla birleştirildiğine ciddi anlamda fayda sağlar. Öyle ki, gönül rahatlığıyla 7/24 saat, özellikle oyun oynama imkanı sunabiliyor... (Özel tasarım kartlar bile belli bir noktadan sonra aşırı ısınıp insanı tedirgin edebiliyor...)

Benimki uğraşdan ziyade bilgilenme amaçlı.
Bu soğutmada ilgimi çeken performans degilde sessiz bir sistem icin.
Yeni birçok fan normal kullanımda sessiz ama yük altinda fırtına gibi olabiliyor.

@er36po yaptığınız sistem çok şahane duruyor :) Birkaç da soru sormak istiyorum.
Pompa sesi fanlara göre nasıl bir ses çıkarıyor.
Biraz araştırdım soğutmayı görünüme önem verilmezse biraz daha uygun fiyata yapılabilirmiş, sizce değer mi :)

Şuanda alacagım bir sistem değil ileride iyi bir sistem için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı