Gigabyte RTX 2060 Super ekran kartım ısınıyor

Tugberkyy222

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle bilgisayarımın parçalarını söyliyeyim.

Gigabyte RTX 2060 Super.
Ryzen 7 3700X.
3200MHz RAM.
B450M-A PRO Max.
Cooler Master MWE 650W.
Kasam da MSI Mag 100R.

Şöyle söyliyeyim, bilgisayarı daha yeni topladım. 1 hafta olmuyor, kasamdaki arka egzoz fanı ve öndeki bir fan çalışmıyor. Onun için aparatı sipariş ettim çalışması için fakat şu an CoD Warzone'da 83 derece boşta 45 50 derece oluyor. Acaba egzoz fan ve öndeki fan çalışsa düzelir mi sıcaklık değerleri? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Gigabyte RTX 2060 Super.
Ryzen 7 3700X.
3200MHz RAM.
B450M-A PRO Max.
Cooler Master MWE 650W.
Kasam da MSI Mag 100R.

Şöyle söyliyeyim, bilgisayarı daha yeni topladım. 1 hafta olmuyor, kasamdaki arka egzoz fanı ve öndeki bir fan çalışmıyor. Onun için aparatı sipariş ettim çalışması için fakat şu an CoD Warzone'da 83 derece boşta 45 50 derece oluyor. Acaba egzoz fan ve öndeki fan çalışsa düzelir mi sıcaklık değerleri? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Fanların belki biraz etkisi olabilir fakat sıcaklık değerleri normal. O model zaten ısınan bir model.

Tabii farkeder kardeşim o fanların amacı hem içeri soğuk hava sokmak hem de içerdeki sıcak havayı dışarı atmak. Yani 10 derece fark eder.

Fanların etkisi belki biraz etkisi olur kartın fan hızını arttırıp kasa fanlarınız çalışınca sıcak havayı dışarı atmak daha kolay olabilir kasanız için.

Gigabyte RTX 2060 Super.
Ryzen 7 3700X.
3200MHz RAM.
B450M-A PRO Max.
Cooler Master MWE 650W.
Kasam da MSI Mag 100R.

85e kadar sıkıntı olacagını düsünmüyorum.

85e kadar sıkıntı olacagını düsünmüyorum.
85 Çok değilmi 70 lerde falan olsun istiyorum en fazla 75. kasamın modeli falan iyi ama işte öndeki bir fan ve egsoz fanı çalışmadığı için geçici süre yüksek ısı oluyor.
Kasanın hava sirkülasyonunu sağlamalısın. Fanları taktığın zaman sıcaklıklar düşecektir.
Acaba 70 73 gibi değerlere ulaşabilirmiyim? Ön deki fan ve egsoz fanı çalışmaya başladığında kasanın hava sirkülasyonunun iyi olduğunu duymuştum.
Tabii farkeder kardeşim o fanların amacı hem içeri soğuk hava sokmak hem de içerdeki sıcak havayı dışarı atmak. Yani 10 derece fark eder.

İnşallah 70'de falan oynamak çok istiyorum. Bir de Windforce modeli umarım düzelir ısı.
Fanı hallettim aynı oynda 70 derece fark etmez diyenlere gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı