Gigabyte RTX 2060 Super Windforce vs Galax RTX 2060 Super Ex

kidseegoats

Femtopat
Selamlar, 3720'ye Gigabyte RTX 2060 Super Windforce vs 4100'e Galax RTX 2060 Super ex arasında kaldım. Bütçem de tam bu aralıkta, dolayısıyla çok da bir alternatifim yok bu ikisinden başka. NVIDIA yazılım kütüphanelerini de kullandığım için AMD mümkün değil. Hangisini almalıyım?

Selamlar, 3720'ye Gigabyte RTX 2060 Super Windforce vs 4100'e Galax RTX 2060 Super ex arasında kaldım. Bütçem de tam bu aralıkta, dolayısıyla çok da bir alternatifim yok bu ikisinden başka. NVIDIA yazılım kütüphanelerini de kullandığım için AMD mümkün değil. Hangisini almalıyım?

Gigabyte RTX 2060 Super Windforce modeli bence. Soğutması daha iyi diye biliyorum. Daha ucuz zaten. Bence fiyat iyi.

Galax EX modeli açık ara daha iyi. İki kartı da yakından takip etmiştim daha önce. Windforce'da Ex'e kıyasla ciddi ısınma sorunu var. Piyasa o kadar kötü ki 4.100 lira 2060 Super'e verilmez ama o dolaya Nvidia'nın başka kartı da alınamıyor şu anda ne yazık ki. Tercih ve seçim sizin. 2. el bakarsanız o dolaylarda 2070 Super bulma şansınız var ama onu diyeyim.

Galax ex modeli açık ara daha iyi. İki kartı da yakından takip etmiştim daha önce. Windforce'da Ex'e kıyasla ciddi ısınma sorunu var. Piyasa o kadar kötü ki 4.100 lira 2060 Super'e verilmez ama o dolaya NVIDIA'nın başka kartı da alınamıyor şu anda ne yazık ki. Tercih ve seçim sizin. 2. el bakarsanız o dolaylarda 2070 Super bulma şansınız var ama onu diyeyim.

Arkadaşım kullanıyordu pek ısınmıyor diyordu ne kadar doğrudur bilemem. Belki undervolt yapmıştır.

Arkadaşım kullanıyordu pek ısınmıyor diyordu ne kadar doğrudur bilemem. Belki undervolt yapmıştır.
Hocam bencesi yok ne yazık ki. 2 kartı da araştırmadığım forum kalmamıştı. Burada da Windforce ısınıyor şeklinde bir arama yaparsanız 2060 Super modeli için bir sürü başlık bulabilirsiniz. Keza Reddit'te de aynı şekilde. Galax'ın Ex modelinin soğutması çok iyidir. Alt düzey modellerle kıyaslanamaz. Gigabyte Gaming düzeyi hatta bir tık üstüdür diyebilirim, bir Aorus, Rog, Gaming X olmasa da onlara çok yakın bir karttır kefilim.

Hocam bencesi yok ne yazık ki. 2 kartı da araştırmadığım forum kalmamıştı. Burada da Windforce ısınıyor şeklinde bir arama yaparsanız 2060 Super modeli için bir sürü başlık bulabilirsiniz. Keza Reddit'te de aynı şekilde. Galax'ın Ex modelinin soğutması çok iyidir. Alt düzey modellerle kıyaslanamaz. Gigabyte Gaming düzeyi hatta bir tık üstüdür diyebilirim, bir Aorus, Rog, Gaming X olmasa da onlara çok yakın bir karttır kefilim.

400lira az vericem diye sonradan pişman olma diyorsunuz yani?

Hocam o fiyata 2070 Super 2.el bak bence, ben de aynı bütceyle kart arıyorum ama çıkar yol bulamadım bir türlü, bu rezil piyasa vergi bu kadar yüksek oldugu sürece devam eder umarım aradıgın kartı bulursun.

Kesinlikle Windforce. Çünkü ısı konusunda adamlar kendini kanıtlamış. Yüzlerce video bulabilirsin, Gigabyte soğutma konusunda çok iyi...

Yeni konular

Geri
Yukarı