Gigabyte RTX 3060 Aorus Elite LHR alınır mı?

Bilmiyorum daha yeni nesil bir kart olması kafamı karıştırdı o kartlara geçmek için de bütçem yok.

Dostum yeni nesil olması kafanı karıştırmasın 3060'ın performansı zaten 2070 Super'e yakın ha şöyle olur elinde ki 10.000'e satarsın fiyat farkı ödemeden 3060 Elite alırsın o olur bak daha yeni soğutması çok güçlü bir kart uzun süre de götürür. Güncellik açısından da iyidir ama 2070 Super gibi karttan şahsen 3070 geçerim bu tabii ki kişinin bütçesine de bağlı.

3060'larda Aorus Elit tier listesinin en tepe kartı, bir ara kullanmıştım oradan biliyorum Full yükte sıcaklık 50-55 derece aralığında yazında en fazla 60 olur inanılmaz bir soğutma verimliliği var elimde ki işlemci ondan daha çok ısınıyordu sonra arkadaşım istedi ona sattım.

Dünya saçmalıklar ile dolu. Cidden çoğu şeye ben anlam veremiyorum.
2070Super 3060 dan oyun tarafında çok çok ufak farkla daha üstün.
Mining tarafında sadece 3mh gibi önemsiz bir fark var.

Kapalı kutu sıfır fabrikadan gelen 3060 8.500₺ altına bulunabiliyor.
2.el 2070Super piyasası 10.500₺ ise cidden hem yazık hem komik.
3060' ın 8.500₺ altına bulunduğu durumda 2.el 2070superin max. ederi 8K olmalı ancak 2.el saçmalıklarla dolu cidden.

Bu arada geçecekseniz tavsiyem AMD düşmanı değilseniz 10.500₺ civarına neweGG' den 6700XT denk gelebiliyor onu almanız.
Biz buna dünya değil de Türkiye diyelim. 🤷‍♂️
Dostum yeni nesil olması kafanı karıştırmasın 3060'ın performansı zaten 2070 Super'e yakın ha şöyle olur elinde ki 10.000'e satarsın fiyat farkı ödemeden 3060 Elite alırsın o olur bak daha yeni soğutması çok güçlü bir kart uzun süre de götürür. Güncellik açısından da iyidir ama 2070 Super gibi karttan şahsen 3070 geçerim bu tabii ki kişinin bütçesine de bağlı.
Haklısınız, ben uzun süre kullanmak için düşünüyorum ama ilerisinde bu kartın garantisi de bitince bu fiyatlara satamam galiba üzerine sonra para koymak zorundayım yine, 10.000 gibi fiyatlara alıcı olursa yinede 3060'a geçmek mantıklı geliyor.

Son düzenleme:
Biz buna dünya değil de Türkiye diyelim. 🤷‍♂️

Haklısınız, ben uzun süre kullanmak için düşünüyorum ama ilerisinde bu kartın garantisi de bitince bu fiyatlara satamam galiba üzerine sonra para koymak zorundayım yine, 10.000 gibi fiyatlara alıcı olursa yinede 3060'a geçmek mantıklı geliyor.

Dediğim gibi fiyat farkı ödemeden Strix, Aorus 3060'a geçersen mis gibi olur.

Geri
Yukarı