Gigabyte RTX 3060 vs Zotac

Yani 6600XT al diyorsun.

Hayır onu da önermem RX 7600 varken. Sen şu anda ortalıktaki hafif manipülator sözlere ve testlere çok takılmışsın ama piyasanın gidişatı belli. Şimdi paran belli ve sıfır istiyorsun o yüzden alacağın en iyi kartı öneriyorum sana.

Günümüz oyunlarına ve geçmiştekilere 8 GB yetiyor mu? Yetiyor. Bunları oynamak istediğinde RTX 4060 zaten 3060'dan çok daha iyi bir seçenek olacak. Bunu kenara aldık.

Gelecekteki oyunlar ne kadar kas gücü isteyecek, ne kadar VRAM isteyecek biliyor muyuz? Hayır. Ama RTX 4060'da ne var DLSS 3.0 var. Buyur aç bu kartın Cyberpunk 2077 videosunu izle Ray Tracing açık kapalı, DLSS 3.0 açık ve kapalı. 3060 yanına bile yaklaşamaz. Ben bizzat aynı oyunu 3060'la oynuyorum.

İleride GTA VI çıktı ne yapacaksın? Seni RTX 3060'ın 12 GB'ı mı kurtaracak yoksa 4060'ın DLSS 3.0'ı mı? Sana şimdiden söyleyeyim 4060 bırak kurtarmayı gözle görülür fark bile atacak. Piyasa bu yöne gidiyor, kas gücüne ve VRAM'e tek başına bel bağlayamazsın.

Ben sana son kez eğer bütçen yetiyorsa attığım 4060'ı almanı öneririm. Alamıyorsan da lütfen ikinci ele falan yönel istediğin kartı al. 1 ay önce arkadaşımdan 4500 TL'ye aldığım ve kullandığım 3060 12 GB'ı senin bu paralara alıp ayak üstü kazık yemeni istemem.

Yahu bir durun kavga etmeyin sorunum var size dile getiriyorum siz kavga ediyorsunuz yapmayın hocam lütfen.
Aslında konuya ilk geldiğimde tartışmak gibi bir amacım yoktu ama arkadaşın mantığı çok saçma olduğu için kendisine bir şeyleri açıklama gereği duydum. Anlayıp anlamamak ona kalmış.

Ayrıca, konu için bir şeyler yazmaya başlamadan @kino hocanın bayağı bir şey döktürdüğünü gördüm. Benim diyeceklerim de bundan çok farklı olmayacağı için yazma gereği duymadım şimdilik.

Hayır onu da önermem RX 7600 varken. Sen şu anda ortalıktaki hafif manipülator sözlere ve testlere çok takılmışsın ama piyasanın gidişatı belli. Şimdi paran belli ve sıfır istiyorsun o yüzden alacağın en iyi kartı öneriyorum sana.

Günümüz oyunlarına ve geçmiştekilere 8 GB yetiyor mu? Yetiyor. Bunları oynamak istediğinde RTX 4060 zaten 3060'dan çok daha iyi bir seçenek olacak. Bunu kenara aldık.

Gelecekteki oyunlar ne kadar kas gücü isteyecek, ne kadar VRAM isteyecek biliyor muyuz? Hayır. Ama RTX 4060'da ne var DLSS 3.0 var. Buyur aç bu kartın Cyberpunk 2077 videosunu izle Ray Tracing açık kapalı, DLSS 3.0 açık ve kapalı. 3060 yanına bile yaklaşamaz. Ben bizzat aynı oyunu 3060'la oynuyorum.

İleride GTA V'ı çıktı ne yapacaksın? Seni RTX 3060'ın 12 GB'ı mı kurtaracak yoksa 4060'ın DLSS 3.0'ı mı? Sana şimdiden söyleyeyim 4060 bırak kurtarmayı gözle görülür fark bile atacak. Piyasa bu yöne gidiyor, kas gücüne ve VRAM'e tek başına bel bağlayamazsın.

Ben sana son kez eğer bütçen yetiyorsa attığım 4060'ı almanı öneririm. Alamıyorsan da lütfen ikinci ele falan yönel istediğin kartı al. 1 ay önce arkadaşımdan 4500 TL'ye aldığım ve kullandığım 3060 12 GB'ı senin bu paralara alıp ayak üstü kazık yemeni istemem.

Ama ben FPS değil de görsel açıdan yoğun bir ekran kartı alacağım şimdi grafik yükseldikçe PC'nin kullanacağı GB da yükseliyor bence 3060 mantıklı.

Ama ben FPS değil de görsel açıdan yoğun bir ekran kartı alacağım şimdi grafik yükseldikçe PC'nin kullanacağı GB da yükseliyor bence 3060 mantıklı.

Kazık yemeye razıyız demek, hayırlı olsun o zaman.

3060'la grafik yükseltirsin seneye bekle 😂

Yahu mesela GTA 6 8 GB la oynamak mümkün müdür bir söyler misin?

GTA 6'yı 3060'la yüksek grafiklerde oynamak mümkün müdür sen de onu söyler misin? 2018 yılında çıkmış RDR2'de ancak 60 FPS veren kart.

Açacaksın DLSS'i her halükarda? Madem o DLSS açılacak neden 3.0 yerine 2.0 açasın? Bugün bile 3060 kullananlar Cyberpunk 2077 oynarken DLSS 2.0 açıyor. Çünkü kart öyle güçlü değil.

8 GB ve DLSS 3.0 her koşulda DLSS 2.0 ve 12 GB VRAM'den iyi olacak. Bunu anlamak zor değil. Ben RTX 4060 harika kart demiyorum ama 3060'dan daha iyi ve geleceğe yönelik.

Benim kullandığım ve bildiğim kartı sanki çok iyiymiş gibi bana savunuyorsun anlamadım gitti.

GTA 6'yı 3060'la yüksek grafiklerde oynamak mümkün müdür sen de onu söyler misin? 2018 yılında çıkmış RDR2'de ancak 60 FPS veren kart.

Açacaksın DLSS'i her halükarda? Madem o DLSS açılacak neden 3.0 yerine 2.0 açasın? Bugün bile 3060 kullananlar Cyberpunk 2077 oynarken DLSS 2.0 açıyor. Çünkü kart öyle güçlü değil.

8 GB ve DLSS 3.0 her koşulda DLSS 2.0 ve 12 GB VRAM'den iyi olacak. Bunu anlamak zor değil. Ben RTX 4060 harika kart demiyorum ama 3060'dan daha iyi ve geleceğe yönelik.

Benim kullandığım ve bildiğim kartı sanki çok iyiymiş gibi bana savunuyorsun anlamadım gitti.

Peki sadece şunu soracağım ve ona göre kararım belli olacak 3060 ile 4060 arasındaki fark nedir?
Sen sanırım 3060 kullanıyorsun ve pişmansın.

Peki sadece şunu soracağım ve ona göre kararım belli olacak 3060 ile 4060 arasındaki fark nedir?

Bir de ayrıca AMD almak istemiyorum çünkü NVIDIA teknolojilerini sunamiyor.

4060 daha yeni, daha iyi mimari ve yüksek önbelleğe sahip, performansı daha iyi, güç tüketimi çok daha düşük, Ray Tracing performansı daha iyi ve DLSS 3.0 desteğine sahip.

3060'ın tek artısı ise ekstra 4 GB VRAM ile bant genişliği.

Ben 3060'dan pişman değilim ama o fiyatların kartı hiç değil. Gidersin ikinci elden 5K verir alırsın sesimi çıkarmam. Çünkü ben böyle yaptım. 8-9K verecek olsam 4060 ile arasında 1 saniye bile düşünmezdim.

2020 çıkışlı bir kartın alacağı güncelleme mi daha uzun ömürlü olur yoksa 2022 çıkışlı bir kartın mı? 4060'ın en üstün olduğu konu bir kere DLSS 3.0 ve Watt başına performans oranıdır. 3060'ın sıfır alınmasını asla önermiyorum.

4060 daha yeni, daha iyi mimari ve yüksek önbelleğe sahip, performansı daha iyi, güç tüketimi çok daha düşük, Ray Tracing performansı daha iyi ve DLSS 3.0 desteğine sahip.

3060'ın tek artısı ise ekstra 4 GB VRAM ile bant genişliği.

Ben 3060'dan pişman değilim ama o fiyatların kartı hiç değil. Gidersin ikinci elden 5K verir alırsın sesimi çıkarmam. Çünkü ben böyle yaptım. 8-9k verecek olsam 4060 ile arasında 1 saniye bile düşünmezdim.

Son kararım RX6700 alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı