Gigabyte RTX 3070 Gaming O.C ReSize BAR VBIOS seçimi

HayatiTufan

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Hangi VBIOS'u indireceğimi bilemediğim için konu açma gereği duydum yardımcı olursanız sevinirim yanlış bir şeyler yapmak istemiyorum.
F10 BIOS'u indirdiğimde ise 2 farklı dosya çıktı içinden SS ekliyorum.
(Gerekli bilgileri kod içine aldım)

HTML:
Version 94.04.25.80.47

Build Date 2020-10-12

Message GV-N3070GAMING OC-8GD_L/F10/0B1C
@Dreamwalker

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-12_233744.png
    resim_2021-05-12_233744.png
    7 KB · Görüntüleme: 50
BİOS değiştirmenize gerek yok, kart eğer stabil çalışıyorsa kurcalamayın.

İlla ki yapacaksanız, onlardan biri gaming BİOS diğeri silent BİOS.

ReSize BAR desteği için güncelleme yapmak istiyorum %10 performans küçümsenecek bir oran değil.
@HayatiTufan Dostum selam konuyu hortlatmak gibi olacak ama aynı ekran kartını kullanıyoruz. Hatta satın aldığım model serisi de aynı. Bilmiyorum siz yaşadığım sorunları yaşıyor musunuz ama, aradan 6 ay geçti, yazılımsal ve donanımsal sıkıntılar yaşıyorum. Çoğunlukla yaşadığım sorun bilgisayarı kapattıktan sonra yeniden başlaması, 10 kapatmadan 3 ünde yapar bunu. Onun dışında bilgisayarı kapattığım zaman monitörüm siyah ekranda kalıyor. Kasam çalışmaya devam ediyor. Bunu da çok nadir yapar. En fazla 2 kez yaşadım bu sorunu. Restart atmak zorunda kalıyorum. Çok nadir bilgisayar masaüstündeyken veya oyuna girdiğim zaman yeniden başlatır kendini. Yeniden başlatma olayını yapmadan önce masaüstünde görüntü bozulmaları olur. Siyah noktalar hızlı hızlı görünüp kaybolur. Bunu çözmek için Nvidia Geforce Experince programını kaldırdım. Büyük oranda azaldı sorunum. Bugünde çok alakası olmasada ekran kartının bios unu güncelledim. Fps artışı yaşadım sadece. Sorunumun çözülüp çözülmediğine dair bir fikrim yok. Bana geri dönüş yaparsan burdan çok memnun olurum. Özel mesaj atamıyorum. Aklına gelebilecek her yolu denedim. Bios güncellemelerinden, format atmalara, geçmiş sürücüleri yüklemeye kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı