Gigabyte RTX 3070 Ti 70 derece oluyor

40Haramiler

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba,
Sorunum şu, sistemim oyunlardayken ekran kartı 70 dereceye kendini sabitliyor, ekranlı sıvı soğutucu kullandığım için değerleri anlık görebiliyorum, işlemcimde 45-50 arası oynuyor, sıkıntı şu ki odada duramıyorum, yarım saat oyun oynasam kasanın üstünden çıkan sıcaklıkla odam ısınıyor resmen, nefes alınmıyor, bunun bir çözümü var mı? Fanlarım slient modda.

İşlemci: i7 12700KF.
Anakart: Gigabyte Z690 ud (rev. 1.0)
Kasa: Bitfenix nova mesh SE beyaz, mor tempered glass ARGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3070 Ti.
RAM: DDR5 32 GB.

Arkadaşlar merhaba,
Sorunum şu, sistemim oyunlardayken ekran kartı 70 dereceye kendini sabitliyor, ekranlı sıvı soğutucu kullandığım için değerleri anlık görebiliyorum, işlemcimde 45-50 arası oynuyor, sıkıntı şu ki odada duramıyorum, yarım saat oyun oynasam kasanın üstünden çıkan sıcaklıkla odam ısınıyor resmen, nefes alınmıyor, bunun bir çözümü var mı? Fanlarım slient modda.

İşlemci: i7 12700KF.
Anakart: Gigabyte Z690 ud (rev. 1.0)
Kasa: Bitfenix nova mesh SE beyaz, mor tempered glass ARGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3070 Ti.
RAM: DDR5 32 GB.

Maalesef bende aynı durumu yaşıyorum benim de sıcaklıklar 70 derece (işlemci ve GPU için) oda çok sıcak oluyor hatta kışın PC ile ısınabilirim :D Ama sıcaklıklar gayet güzel ben sistemimi performance mod da kullanıyorum yine sessiz modda çalışıyor işlemci de maalesef kendini 70 dereceye sabitliyor soğutma fan çalıştırmasın diye.

Herkese çok teşekkürler, değerleri yanıtlarınız sayesinde aklımdaki soru işareti kalktı, odam hava almasına rağmen ve mesh kasa olmasına rağmen beni tedirgin ediyordu bu sıcaklık değerleri, aklımdaki soru işaretleri gitmiş oldu, teşekkürler.

Power limiti düşürebilirsin fps kaybı olacaktır ama ısıda düşecektir..

Örneğin 3060ti ile ortalama 150fps alıyorum 220 watt gibi tüketiyor, power limiti 45e kadar düşürüyorum 100 wat ile 100fps veriyor kart 55 derece max..
tabi benim oynadığım oyun fps türü değil fps kaybı çokta bir fark yaratmıyor (new world)

Bundan önce oyundan 60fps sabitliyordum power limit ile oynamadan, 60fps 140watt tüketiyordu, şuan 100watt 100fps daha iyi oldu..

Bir deneyin derim birşey kaybetmezsiniz..

Ek olarak elimde asus 3070 ti tuf var bir süre kullanmıştım default ayarda 70 derece serin sayılır..

Yeni konular

Geri
Yukarı