Gigabyte Eagle RTX 3070 oyunda 80 derece oluyor

humanoit

Picopat
Daha fazla  
RAM
2x8GB DDR4 3200 Kingston Fury Beast RGB CL16
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RTX 3070 8GB
Anakart
GIGABYTE B550M AORUS ELITE AX V2
İşlemci
Ryzem 7 5700X
Ekran kartim cok isiniyor. RDR 2 oynarken 77-80 arasi kalıyor. On panel fan takmak istiyorum fakat kasanin onu pek acik olmadigi icin hava almaz diye bir supheye dustum. Sistemimdeki parcalar bunlardir
Anakart:
Gigabyte B550M Aorus Elite AX V2 ekran kartim: Gigabyte Eagle RTX 3070 8 GB islemci: Ryzen 7 5700X sivi sogutma:
EKWB EK-AiO 240 D-RGB
Kasa: Cougar Gemini S kasamin onunde fanlar yok

Ben de aynı marka 2060 kullanıyorum ve benim de kasam çok iyi hava almıyor. Ben çözümü (kısmen) Gigabyte uygulamasından kartın performansını %70-80 civarına çekerek sıcaklıkları düşürerek buldum.

Önden hava almıyor hocam kasa. Fan taksanda bir faydası olmaz. Kasa değiştirmeden sıcaklık düşüremezsin. Yan camı açarsan biraz fayda eder fakat çok tozlanma yapar.
Sagol fakat aklima takilan bisi var bazi kasalar var hani on paneli full temperli cam ve camin arkasinda da 3 tane RGB fanlari bulunur genelde peki onlar nasil hava aliyor ornek bunun gibi
1687600480584.png

Sagol fakat aklima takilan bisi var bazi kasalar var hani on paneli full temperli cam ve camin arkasinda da 3 tane RGB fanlari bulunur genelde peki onlar nasil hava aliyor ornek bunun gibi Eki Görüntüle 1834350
On camın kenarlarındaki açıklıklar var oradan alıyorlar ama tavsiye edilen bir şey değil full mesh olması daha sağlıklı olur.

On camın kenarlarındaki açıklıklar var oradan alıyorlar ama tavsiye edilen bir şey değil full mesh olması daha sağlıklı olur.
Tamam da benimki nin de altta bi deligi var ve orta kisminda cok olmasa da 2 kismi var hava alabilecegi ve full mesh sey demek mi hani su delikli kasalar gibi

Geri
Yukarı