Gigabyte RTX 3070 Ti VRAM 98 derece

dyingme

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, geçen hafta Gigabyte marka 3070 Ti ekran kartı aldım. Yükte ve oyunlarda sıcaklık ölçünce GPU sıcaklığı gayet iyiyken VRAM sıcaklığı 98'e kadar çıkıyor. Kartı ellediğimde sıcak değil ve soğuk hava üflüyor. Acaba havalandırmada bir sorun mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam, geçen hafta Gigabyte marka 3070 Ti ekran kartı aldım. Yükte ve oyunlarda sıcaklık ölçünce GPU sıcaklığı gayet iyiyken VRAM sıcaklığı 98'e kadar çıkıyor. Kartı ellediğimde sıcak değil ve soğuk hava üflüyor. Acaba havalandırmada bir sorun mu var?

ASUS, MSI, Ewga olsaydı ya da Gigabyte'ın Aorus Elite gibi serisi bu sorun olmazdı. Premium serisi kartlar bu sorun olmuyor olmuyor genelde. MSI'ın bazı modellerinde var ancak o da sadece mining yaparken VRAM'de var örneğin.

Bazı markaların dendiği gibi soğutması daha kalitesiz, elimdeki kartta öyle anladığım kadarıyla, zaten niye miningde Gigabyte kullanmadıklarını anladım :)

Alakası yok hepsi öyle
Buyur Micro'nun kendi sitesinde çalışma sıcaklığı yazıyor zaten.

Alakası yok hepsi öyle
Buyur Micro'nun kendi sitesinde çalışma sıcaklığı yazıyor zaten.

Hocam onu inceledim zaten ama sorun o değil, YouTube'dan oynadığım oyunların videolarına bakıyorum aynı ayarlarda VRAM sıcaklıkları benimkinden 10-15 derece daha düşük, bana yüksek geldi 98 derece.

Hocam onu inceledim zaten ama sorun o değil, YouTube'dan oynadığım oyunların videolarına bakıyorum aynı ayarlarda VRAM sıcaklıkları benimkinden 10-15 derece daha düşük, bana yüksek geldi 98 derece.

Termal pad değiştirmiş olabilirler.
Kasa içide önemli tabii ki evin sıcaklığı falan bunlarda etken videolara bakarak piskolojini bozma derim
Güvenli sıcaklıktasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı