Gigabyte, RTX 4060'ın da 8 GB VRAM'e sahip olacağını doğruladı

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 95
  • Görüntüleme 7B
RX 6700 XT sahibiyim. Forza, Google, Discord açınca(Forza en üst grafikler 1080p) 12 GB doluyor. E sen gitmişsin benim 6700 XT'den çok daha güçlü 4
3070 Ti'a 8 GB koymuşsun. ismi bu? Benim gibi yüksek seviye kart alıp 1080p en yüksek grafiklerde oynamak isteyen FPS düşmesi'tan ölecek.
Kesinlikle katılıyorum. Günümüzde piyasaya sürülen kartlarda minimum 10GB VRAM standart hale gelmeli onun dışında kartın hedeflediği çözünürlüğe göre VRAM arttırılmalı.

FSR kalite açamıyor mu karşı taraf?

Haklısınız.
Ama şöyle bir durum var. Ben 6700 XT ile Forza 5 en yüksek ayarlarda FSR'yi kaliteye alsam bile görüntü çok bozuluyor. NVIDIA da mı böyle bilmiyorum. Zaten Ultra performans diye bir ayar olması saçmalık. Oyun 144P'den daha kötü hale geliyor.

NVIDIA kartları daha erken çıkartırsa AMD kartları güçlendirip üstlerine konumlandırabilir.

FSR 3.0 duyuruldu sanırım. 6000 serisine gelmeyecek de denmedi.

FSR yazılımsal olduğu sürece bence her karta gelecektir AMD kullanıcı dostu imajını bir kenara bırakması lazım.

Haklısınız.
Ama şöyle bir durum var. Ben 6700 XT ile Forza 5 en yüksek ayarlarda FSR'yi kaliteye alsam bile görüntü çok bozuluyor. NVIDIA da mı böyle bilmiyorum. Zaten Ultra performans diye bir ayar olması saçmalık. Oyun 144P'den daha kötü hale geliyor.

FH5'te DLSS de FSR da birbirinden berbat.

Haklısınız.

FSR Ultra kalite görüntüyü düşürüyor ama oynanmaz da yapmıyor ama beni rahatsız ediyor o fark ama DLSS de kalite de anlamıyorum farkı RX580 ile FSR ile sürekli yakın temasa giriyordum.

FSR sence DLSS rakibi mi :D utanmadın mı yazarken bunu şimdi karşısında DLSS 3.0 var.

FSR 3.0 daha çıkmadı. Sakin ol. Sen önce FSR 2.0 ile DLSS 2.0'ı karşılaştır. Öyle gidip DLSS açık ile FSR kapalıyı karşılaştırma.

Scott herkelman, RX 7000 tantımında FSR 3'ün Unreal Engine 5'e entegre edileceğini açıkladı. Radeon RX 7000 GPU, Unreal Engine 5 demosunda FSR 2.0 ile 60 FPS'ye ulaşabiliyor, ancak FSR 3.0 aldı yeni teknoloji devreye girdiğinde performans 112 FPS'ye tırmanıyor.

Kaynak: Technopat.

FSR 3.0, DLSS 2.0'a fark atabilir 6000 serisine gelirse. 4000 ve 7000 serisi için durum farklı tabii ki, DLSS daha iyi olacaktır.

FSR 3.0 tabii ki eskisinin üzerine koycaktır kullanıcılar 2.0 da bile desteklediği oyun çok az diyor 3.0 da ne olur bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı